Novinky v Excel 2016

64 studentů

Online kurz Novinky v Excelu 2016 popisuje největší změny v této aplikaci vzhledem k předchozím verzím. Pokud se chystáte přejít na tuto verzi Office nebo jste již přešli a snažíte se zorientovat, náš e-learning je vhodný pomocník. Může také pomoci ve výuce velkému množství uživatelů, kterým byla nová verze Excelu právě nainstalována, a nemohou všichni naráz jít na živé školení.  Právě Excel má navíc změn nejvíce ze všech aplikací. Zaměříme se na moderní nástroje jako rychlá analýza, list prognózy, dynamické doplňování. Dále změny v kontingenčních tabulkách a grafech. Nahlédneme do nových Power nástrojů (PowerPivot, PowerQuery, PowerMap a PowerView) a dalších přidaných funkcí. Detailní pohled do dalších jednotlivých aplikací je v dalších kurzech. Pro doplnění doporučujeme také shlédnout kurz o OneNote a Windows 10. Kurz je koncipován tak, aby byly ukázány novinky oproti různým předešlým verzím, nejméně novinek tedy můžete očekávat při přechodu z verze 2013.

novinky_excel_2016_new
Přehrát video
Lekce Délka Přístup Test Jazyk Certifikát Úroveň Verze
24
0:51 hod
Neomezený
Kvíz
Čeština
Ano
Základní
2016

Kurz je koncipován tak, že vede uživatele krok za krokem s pomocí video návodů, s komentářem lektora. Tento kurz je předváděn převážně na verzi Office 2016, aplikace jsou však nadále aktualizovány a přibývají do nich postupně nové funkcionality. Po dokončení kurzu obdržíte osvědčení o absolvování. Pokud se vám tento Excel online kurz líbí, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

 • Hlavní oblasti kurzu
 • Pro koho je kurz určen
 • Informace

Kompletní seznam lekcí najdete v horní části této stránky, v záložce   Lekce.

 • dynamické doplňování
 • novinky v kontingenčních tabulkách
 • novinky v grafech
 • představení Power nástrojů
 • změny a další nové možnosti

Kurz je vhodný pro uživatele, kteří:

 • přecházejí na Microsoft Office 2016/2019/365
 • chtějí využívat nejnovější možnosti Excelu
 • zajímají se o novinky v kancelářských aplikacích
 • vše si rádi vyzkouší v klidu doma a bez stresu

Níže najdete odpovědi na nejčastější otázky spojené s kurzy:

Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Ano. Stačí chytrý telefon nebo tablet s internetovým prohlížečem. Doporučuje se telefon obrátit na šířku, jinak může být pro video obrazovka malá. Pokud u kurzu vidíte pouze seznam lekcí, klikněte na šipku v pravém horním rohu pro skrytí seznamu lekcí. Pak přímo ve videu je dole lišta přehrávače, v pravém dolním rohu ikona se 4 šipkami maximalizuje video na celou plochu.

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně této služby, platby a správy účtu naleznete na stránce Jak to funguje a  FAQ – Otázky a odpovědi.

1 licence = 1 aktivace přístupu k vybranému kurzu. Délka přístupu ke kurzu (až doživotně) je vždy uvedená u konkrétního kurzu.

Daný kurz slouží pouze pro prohlížení uživatelem, který ho má aktivován na svém registrovaném účtu. Sdílení účtu nebo promítání kurzu více osobám je zakázáno a je v rozporu s podmínkami této služby.

Daný kurz lze přehrávat pouze s internetovým připojením z počítače, notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu.

Pro spuštění potřebujete jakýkoliv internetový prohlížeč (Internet Explorer, Edge, Chrome, Opera, Firefox…), vždy mějte nejaktuálnější verzi prohlížeče.

Není nutné mít nainstalované kancelářské aplikace Microsoft Office. Jen v případě, že si chcete sami vyzkoušet předváděnou látku. Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Převážná většina lekcí je předváděna na verzi Microsoft Office 2016, ale dané postupy by měly fungovat i na jiných verzích.

Doporučené navazující kurzy

16 lekcí 0:22 hod

novinky Word

14 lekcí 0:25 hod

24 lekcí 0:51 hod

Novinky PowerPoint

24 lekcí 0:35 hod

19 lekcí 0:18 hod

Lektor

Petr Kohoutek

IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
Certifikovaný lektor a konzultant Microsoft Office. Od roku 2007 se specializuje na výuku dospělých v oblasti kancelářských aplikací Microsoft Office. Kromě výuky se věnuje tvorbě e-learningu a programování. www.itlektor.cz | [email protected]

4.00 průměrně z 1 hodnocení

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Recenze

 • Milad...hodnotí:

  Excel

  Videa obsahují pouze podstatné, užitečné informace podané názornou formou, vše je ukázáno a okomentováno. U nástrojů pro profesionály (např. PowerPivot...) je výklad rychlejší a pro začátečníky obtížně sledovatelný v reálném čase. Videa lze však zastavovat a pouštět opakovaně, vše si pomalu sám vyzkoušet.
299 Kč
Scroll to Top