Excel – Pro začátečníky

2339 studentů

Práce s Excelem od základů

Online kurz Excel pro začátečníky vás provede tímto tabulkovým kalkulátorem od základu. Zdarma jsou připraveny ke shlédnutí některé bonusové lekce. Seznamte se s aplikací Excel v podrobném výkladovém video kurzu s názornými ukázkami krůček po krůčku. Od spuštění programu, přes manipulaci s buňkami, až po formátování, vzorce a jednoduché filtrování.

Excel pro začátečníky
Přehrát video
Lekce Délka Test Přístup Jazyk Certifikát Úroveň Verze
27
1:30 hod
Kvíz
Neomezený
Čeština
Ano
Základní
2016

Začínáme formátovat a počítat

Kurz Excel pro začátečníky je výborný pro samouky. Je koncipován tak, že vede uživatele postupně s pomocí video návodů, s hlasovým doprovodem profesionálního lektora s více než 10ti letou praxí. Naučíte se manipulovat s buňkami (označování, kopírování, mazání, formátování), vytvoříte si jednoduchou tabulku a doplníte do ní základní matematické výpočty, včetně součtu (SUMA) a průměru. Dotkneme se i základů filtrování a tvorby grafu pomocí jediné klávesy. Záměrně neprovádíme složitější úkony, aby se uživatel nejprve seznámil s jednoduchými postupy, než se rozhodne pokročit na další úroveň (viz online kurz Excel pro středně pokročilé). Podívejte se na recenze výše.

 • Hlavní oblasti kurzu
 • Pro koho je kurz určen
 • Informace

Kompletní seznam lekcí najdete v horní části této stránky, v záložce   Lekce.

 • seznámení se základy Excelu
 • tvorba jednoduchých tabulek
 • principy zápisu vzorců
 • úprava formátu tabulek
 • manipulace s buňkami
 • příprava k tisku

Online Kurz Excel pro začátečníky je vhodný pro uživatele, kteří:

 • nemají s Excelem žádné zkušenosti
 • mají s Excelem malé zkušenosti
 • chtějí si osvěžit základy před vyšší úrovní
 • vše si rádi vyzkouší v klidu doma a bez stresu

Níže najdete odpovědi na nejčastější otázky spojené s kurzy:

Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Ano. Stačí chytrý telefon nebo tablet s internetovým prohlížečem. Doporučuje se telefon obrátit na šířku, jinak může být pro video obrazovka malá. Pokud u kurzu vidíte pouze seznam lekcí, klikněte na šipku v pravém horním rohu pro skrytí seznamu lekcí. Pak přímo ve videu je dole lišta přehrávače, v pravém dolním rohu ikona se 4 šipkami maximalizuje video na celou plochu.

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně této služby, platby a správy účtu naleznete na stránce Jak to funguje a  FAQ – Otázky a odpovědi.

1 licence = 1 aktivace přístupu k vybranému kurzu. Délka přístupu ke kurzu (až doživotně) je vždy uvedená u konkrétního kurzu.

Daný kurz slouží pouze pro prohlížení uživatelem, který ho má aktivován na svém registrovaném účtu. Sdílení účtu nebo promítání kurzu více osobám je zakázáno a je v rozporu s podmínkami této služby.

Daný kurz lze přehrávat pouze s internetovým připojením z počítače, notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu.

Pro spuštění potřebujete jakýkoliv internetový prohlížeč (Internet Explorer, Edge, Chrome, Opera, Firefox…), vždy mějte nejaktuálnější verzi prohlížeče.

Není nutné mít nainstalované kancelářské aplikace Microsoft Office. Jen v případě, že si chcete sami vyzkoušet předváděnou látku. Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Převážná většina lekcí je předváděna na verzi Microsoft Office 2016, ale dané postupy by měly fungovat i na jiných verzích.

Tabulky v Excelu jednoduše

Tento e-Learning kurz je veden primárně ve verzi 2016, ale základní principy fungují i v jiných verzích (včetně verze 2019 či 365). Po dokončení kurzu obdržíte osvědčení o absolvování. Pokud se vám můj Excel online kurz líbí, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

Doporučené navazující kurzy

Excel pro začátečníky

27 lekcí 1:30 hod

Online kurz Excel pro středně pokročilé

35 lekcí 2:35 hod

Online kurz Excel pro pokročilé

24 lekcí 2:25 hod

online kurz excel pro experty

34 lekcí 1:55 hod

online kurz vba excel

20 lekcí 1:36 hod

Lektor

Petr Kohoutek

IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
Certifikovaný lektor a konzultant Microsoft Office. Od roku 2007 se specializuje na výuku dospělých v oblasti kancelářských aplikací Microsoft Office. Kromě výuky se věnuje tvorbě e-learningu a programování. www.itlektor.cz | [email protected]

5.00 průměrně z 24 hodnocení

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Recenze

 • RomDo...hodnotí:

  Kladné hodnocení

  Skvěle a srozumitelně vysvětleno, včetně videoukázky. Doporučuji všem, kdo začíná s tímto programem pracovat. Dobré základy. Děkuji
 • matas...hodnotí:

  Magda

  OK, doporučuji...
 • Kocia...hodnotí:

  Pro začátečníka skvělý kurz!

  Děkuju za přehledný kurz, jednotlivé kapitoly byly bezvadně zpracované, pro mojí orientaci teď dostačuje. Jen bych doporučovala upravit hlasitost jednotlivých video lekcí. Některé jsou nahlas, jiné šeptem, a tak jsem si musela dávat zvuk i na 100%, abych to slyšela.
 • Brezi...hodnotí:

  Výborné

  Kurz je srozumitelný, předčil očekávání. Je výhodné, že látka lze zopakovat. Doporučuji.
 • Radka...hodnotí:

  Radka hodnocení

  Super. Srozumitelné, jasné, systematické. Doporučuji.
 • Načítám
499 Kč