Online kurz Excel pro pokročilé

Excel – Pro pokročilé

1429 studentů

Pokročilé metody a funkce

Obsáhlý online kurz Excel – Pro pokročilé obsahuje metody a funkce pro pokročilé využití Excelu. Zdarma je k dispozici ukázková lekce o funkci IFERROR. Kurz Excel pro pokročilé se zaměřuje na složitější funkce jako SVYHLEDAT a KDYŽ či nástroje pro analýzu dat.

Online kurz Excel pro pokročilé
Přehrát video
Lekce Délka Test Přístup Jazyk Certifikát Úroveň Verze
24
2:25 hod
Kvíz
Neomezený
Čeština
Ano
Pokročilá
2016

Vyhledávací a logické vzorce

V této pokročilé úrovni se seznámíte s podmíněnými funkcemi jako KDYŽ (IF), COUNTIF, SUMIF, ale také s vyhledávací funkcí SVYHLEDAT (VLOOKUP), INDEX, POZVYHLEDAT, POSUN a další. Zaměřuje se také na možnosti tvorby formulářových prvků, zamykání tabulek, sdílení a slučování dat a v závěru se věnuje nahrávání makra. Na praktických ukázkách s podrobným výkladem uvidíte, jak lze pokročilé nástroje využít k úspoře času a zefektivnění práce s Excelem. Tématu Kontingenční tabulky je věnován samostatný kurz (zdarma).

 • Hlavní oblasti kurzu
 • Pro koho je kurz určen
 • Informace

Kompletní seznam lekcí najdete v horní části této stránky, v záložce   Lekce.

 • zaměřeno na pokročilé funkce a nástroje
 • logické a vyhledávací funkce
 • tvorba formulářů
 • rekordér maker
 • zabezpečení a sdílení
 • pokročilé metody u vzorců
 • slučování dat

Kurz je vhodný pro uživatele, kteří:

 • již s Excelem pracují
 • navazují na Kurz pro středně pokročilé
 • chtějí získat přehled o pokročilých metodách
 • budou propojovat tabulky a počítat s funkcemi
 • vše si rádi vyzkouší v klidu doma a bez stresu

Níže najdete odpovědi na nejčastější otázky spojené s kurzy:

Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Ano. Stačí chytrý telefon nebo tablet s internetovým prohlížečem. Doporučuje se telefon obrátit na šířku, jinak může být pro video obrazovka malá. Pokud u kurzu vidíte pouze seznam lekcí, klikněte na šipku v pravém horním rohu pro skrytí seznamu lekcí. Pak přímo ve videu je dole lišta přehrávače, v pravém dolním rohu ikona se 4 šipkami maximalizuje video na celou plochu.

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně této služby, platby a správy účtu naleznete na stránce Jak to funguje a  FAQ – Otázky a odpovědi.

1 licence = 1 aktivace přístupu k vybranému kurzu. Délka přístupu ke kurzu (až doživotně) je vždy uvedená u konkrétního kurzu.

Daný kurz slouží pouze pro prohlížení uživatelem, který ho má aktivován na svém registrovaném účtu. Sdílení účtu nebo promítání kurzu více osobám je zakázáno a je v rozporu s podmínkami této služby.

Daný kurz lze přehrávat pouze s internetovým připojením z počítače, notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu.

Pro spuštění potřebujete jakýkoliv internetový prohlížeč (Internet Explorer, Edge, Chrome, Opera, Firefox…), vždy mějte nejaktuálnější verzi prohlížeče.

Není nutné mít nainstalované kancelářské aplikace Microsoft Office. Jen v případě, že si chcete sami vyzkoušet předváděnou látku. Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Převážná většina lekcí je předváděna na verzi Microsoft Office 2016, ale dané postupy by měly fungovat i na jiných verzích.

Efektivní práce s Excelem

Kurz je koncipován tak, že vede uživatele krok za krokem s pomocí video návodů, s komentářem lektora. K dispozici jsou i cvičné soubory ke stažení, najdete je u jednotlivých lekcí.

Tento e-Learning kurz je veden ve verzi 2016 či 2013, ale základní principy fungují i v jiných verzích. Po dokončení kurzu obdržíte osvědčení o absolvování. 

Pokud se vám Excel online kurz líbí, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

Doporučené navazující kurzy

Excel pro začátečníky

27 lekcí 1:30 hod

Online kurz Excel pro středně pokročilé

35 lekcí 2:35 hod

Online kurz Excel pro pokročilé

24 lekcí 2:25 hod

online kurz excel pro experty

34 lekcí 1:55 hod

online kurz vba excel

20 lekcí 1:36 hod

Lektor

Petr Kohoutek

IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
Certifikovaný lektor a konzultant Microsoft Office. Od roku 2007 se specializuje na výuku dospělých v oblasti kancelářských aplikací Microsoft Office. Kromě výuky se věnuje tvorbě e-learningu a programování. www.itlektor.cz | [email protected]

5.00 průměrně z 4 hodnocení

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Recenze

 • hefai...hodnotí:

  doporučujem

  Veľmi dobre a zrozumiteľne vysvetlené užitočné funkcie aj iné pokročilé nástroje, ďakujem
 • MIPO...hodnotí:

  Výuka s 5*+

  Špičková výuka, srozumitelně vysvětlená s praktickými příklady. Ovládání Excelu, které jsem okamžitě převedla do praxe a zefektivinila tak veškerou činnost v něm. A to +? Rychlé reakce na maily/dotazy a pomoc lektora v případě počátečních potíží s uvedením do praxe. Moc děkuji :)
 • magda...hodnotí:

  Naprostá spokojenost

  Po delší mateřské dovolené, jsem si potřebovala zopakovat pokročilejší funkce excelu pro návrat do práce . Tento kurz je skvělé udělaný, opravdu jednoduše a srozumitelně vysvětluje i složitější úkony, které si hnedka na cvičných souborech můžete vyzkoušet. Dávam za 1:) díky
 • rosva...hodnotí:

  Pochvala

  Kurz je kvalitně zpracovaný a jeho obsah je pro toho, kdo excel používá šířeji rozhodně vhodný pro ještě efektivnější práci s ním.
899 Kč