Nastavení prezentace

PowerPoint – Nastavení prezentace

22 studentů

Tento český online kurz PowerPointu se zaměřuje na nastavení prezentace a efektivní práci se snímky. Nabízí podrobný pohled na možnosti promítání a různých režimů zobrazení prezentací. Představíme si možnosti náhrávání prezentace a hlasového komentáře, a dokonce i vysílání prezentace online. Importujeme snímky z jiné prezentace nebo je vygenerujeme z osnovy Wordu. V závěru připravíme prezentaci k víceúčelovému promítání nebo vysílání online přes internet a popíšeme si vestavěné nástroje pro přednášejícího. Všechny lekce jsou také součástí souhrnného kurzu PowerPoint – Tvoříme prezentaci v praxi. Pokud se zajímáte o komplexní provedení možnostmi tohoto programu, vřele jej doporučujeme.

Nastavení prezentace
Přehrát video
Lekce Délka Přístup Jazyk Certifikát Úroveň Verze
19
0:35 hod
Neomezený
Čeština
Ano
Střední
2016

Kurz je koncipován tak, že vede uživatele krok za krokem s pomocí video návodů, s komentářem lektora. K dispozici jsou i cvičné soubory ke stažení, najdete je u některých lekcí. Tento e-Learning kurz je veden ve verzi 2016 či 2013, ale základní principy fungují i v jiných verzích. Po dokončení kurzu obdržíte osvědčení o absolvování. Pokud se vám video kurz líbí, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

 • Hlavní oblasti kurzu
 • Pro koho je kurz určen
 • Informace

Kompletní seznam lekcí najdete v horní části této stránky, v záložce   Lekce.

 • rozdělení na oddíly
 • nastavení promítání
 • nahrávání prezentace a komentáře
 • vychytávky pro přednášejícího
 • kontrola gramatiky
 • snímky z osnovy a import snímků

Kurz je vhodný pro uživatele, kteří:

 • pracují či chtějí pracovat s PowerPointem
 • chtěji si v prezentaci udělat pořádek
 • zajímají se o efektivní využití možností PowerPointu
 • přednášejí prezentace
 • vše si rádi vyzkouší v klidu doma a bez stresu

Níže najdete odpovědi na nejčastější otázky spojené s kurzy:

Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Ano. Stačí chytrý telefon nebo tablet s internetovým prohlížečem. Doporučuje se telefon obrátit na šířku, jinak může být pro video obrazovka malá. Pokud u kurzu vidíte pouze seznam lekcí, klikněte na šipku v pravém horním rohu pro skrytí seznamu lekcí. Pak přímo ve videu je dole lišta přehrávače, v pravém dolním rohu ikona se 4 šipkami maximalizuje video na celou plochu.

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně této služby, platby a správy účtu naleznete na stránce Jak to funguje a  FAQ – Otázky a odpovědi.

1 licence = 1 aktivace přístupu k vybranému kurzu. Délka přístupu ke kurzu (až doživotně) je vždy uvedená u konkrétního kurzu.

Daný kurz slouží pouze pro prohlížení uživatelem, který ho má aktivován na svém registrovaném účtu. Sdílení účtu nebo promítání kurzu více osobám je zakázáno a je v rozporu s podmínkami této služby.

Daný kurz lze přehrávat pouze s internetovým připojením z počítače, notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu.

Pro spuštění potřebujete jakýkoliv internetový prohlížeč (Internet Explorer, Edge, Chrome, Opera, Firefox…), vždy mějte nejaktuálnější verzi prohlížeče.

Není nutné mít nainstalované kancelářské aplikace Microsoft Office. Jen v případě, že si chcete sami vyzkoušet předváděnou látku. Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Převážná většina lekcí je předváděna na verzi Microsoft Office 2016, ale dané postupy by měly fungovat i na jiných verzích.

Doporučené navazující kurzy

24 lekcí 1:06 hod

29 lekcí 1:16 hod

Animace PowerPoint

22 lekcí 0:35 hod

Design prezentace

10 lekcí 0:30 hod

Nastavení prezentace

19 lekcí 0:35 hod

Lektor

Petr Kohoutek

IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
Certifikovaný lektor a konzultant Microsoft Office. Od roku 2007 se specializuje na výuku dospělých v oblasti kancelářských aplikací Microsoft Office. Kromě výuky se věnuje tvorbě e-learningu a programování. www.itlektor.cz | [email protected]

0.00 průměrně z 0 hodnocení

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
199 Kč
Scroll to Top