Konec podpory Windows 7

Windows 7 přestane dostávat aktualizace

Společnost Microsoft v roce 2009 v souvislosti s operačním systémem Windows 7 slíbila, že pro něj bude po dobu 10 let vydávat aktualizace. Tato dekáda nyní končí a s tím skončí i vydávání bezpečnostních záplat, konkrétně dne 14. ledna 2020. Majitelé Windows 7 již pravděpodobně vídávají na své obrazovce upozornění na končící podporu s doporučením přechodu na novější operační systém.

Přejděte na Windows 10

Jako logickým nástupcem Windows 7 se v tomto momentě nabízí přejít rovnou na Windows 10. Bezplatný upgrade avšak oficiálně skončil již v polovině roku 2016. Proto je nutné zakoupit novou licenci, ať už elektronickou formou či v krabicové verzi.

Windows 10 se oproti předchůdcům liší v nabídce Start a některých ovládacích prvcích, mimo to také přichází s prohlížečem Edge, přestože i starší Internet Explorer je stále součástí předinstalovaných aplikací.

Seznamte se s Windows 10

Pokud jste nově přešli nebo se chystáte přejít na systém Windows 10, bude se jistě hodit seznámení s hlavními změnami a novými možnostmi. Právě pro tento účel je připraven online kurz v češtině, který pro uživatele v jednotlivých lekcích o celkové délce 43 minut předvede to nejpodstatnější. Využijte tento unikátní kurz Úvod do Windows 10, ke kterému budete mít neomezený přístup.