Úvod do OneNote

Úvod do OneNote

130 studentů

Online kurz OneNote představuje tento univerzální poznámkový blok, který je součástí aplikací Windows 10 a lze si jej také zdarma stáhnout do sady Microsoft Office. Založíte si poznámkový blok a pochopíte rozdíl mezi stránkou, oddílem a skupinou oddílů. Získáte představu o možnostech tvorby textových poznámek, příkládání tabulek, obrázků či kreseb. V tomto kurzu se naučíte také používát propojené poznámky či tvořit úkolovník přímo spojený s Outlookem. Mějte tak přehled o splnění úkolů, záznamech z porad, zapisujte si rychlé nápady a strukturujte si myšlenky. Kurz je zdarma. Pro získání kurzu se stačí přihlásit a kliknout na tlačítko “Aktivovat kurz” v dolní části stránky.

Úvod do OneNote
Přehrát video
Lekce Délka Přístup Jazyk Certifikát Úroveň Verze
20
0:26 hod
Neomezený
Čeština
Ano
Základní
2016

Kurz je koncipován tak, že vede uživatele krok za krokem s pomocí video návodů, s komentářem lektora. Tento e-Learning kurz je veden ve verzi 2016, ale základní principy fungují i v jiných verzích. Po dokončení kurzu obdržíte osvědčení o absolvování. Pokud se vám video kurz líbí, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

 • Hlavní oblasti kurzu
 • Pro koho je kurz určen
 • Informace

Kompletní seznam lekcí najdete v horní části této stránky, v záložce   Lekce.

 • základní seznámení s OneNote
 • struktura poznámek
 • manipulace s objekty
 • rychlé poznámky
 • propojení s Outlookem

Kurz je vhodný pro uživatele, kteří:

 • si chtějí třídit poznámky a myšlenky
 • tvoří zápisy z porad
 • hledají nástroj pro GTD (mít vše hotovo)
 • vše si rádi vyzkouší v klidu doma a bez stresu

Níže najdete odpovědi na nejčastější otázky spojené s kurzy:

Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Ano. Stačí chytrý telefon nebo tablet s internetovým prohlížečem. Doporučuje se telefon obrátit na šířku, jinak může být pro video obrazovka malá. Pokud u kurzu vidíte pouze seznam lekcí, klikněte na šipku v pravém horním rohu pro skrytí seznamu lekcí. Pak přímo ve videu je dole lišta přehrávače, v pravém dolním rohu ikona se 4 šipkami maximalizuje video na celou plochu.

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně této služby, platby a správy účtu naleznete na stránce Jak to funguje a  FAQ – Otázky a odpovědi.

1 licence = 1 aktivace přístupu k vybranému kurzu. Délka přístupu ke kurzu (až doživotně) je vždy uvedená u konkrétního kurzu.

Daný kurz slouží pouze pro prohlížení uživatelem, který ho má aktivován na svém registrovaném účtu. Sdílení účtu nebo promítání kurzu více osobám je zakázáno a je v rozporu s podmínkami této služby.

Daný kurz lze přehrávat pouze s internetovým připojením z počítače, notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu.

Pro spuštění potřebujete jakýkoliv internetový prohlížeč (Internet Explorer, Edge, Chrome, Opera, Firefox…), vždy mějte nejaktuálnější verzi prohlížeče.

Není nutné mít nainstalované kancelářské aplikace Microsoft Office. Jen v případě, že si chcete sami vyzkoušet předváděnou látku. Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Převážná většina lekcí je předváděna na verzi Microsoft Office 2016, ale dané postupy by měly fungovat i na jiných verzích.

Lektor

Petr Kohoutek

IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
Certifikovaný lektor a konzultant Microsoft Office. Od roku 2007 se specializuje na výuku dospělých v oblasti kancelářských aplikací Microsoft Office. Kromě výuky se věnuje tvorbě e-learningu a programování. www.itlektor.cz | [email protected]

5.00 průměrně z 2 hodnocení

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Recenze

 • dusan...hodnotí:

  Výstižnost a úspora času

  Osobně jsem s kurzem velmi spokojen! Během jediného večera jsem se naučil pracovat s OneNote na té úrovni, která plně dostačuje mým potřebám pro práci s různými poznámkami. Lektor má dar vysvětlit věci stručně a rychle, takže se naučíte všechno důležité a zároveň u toho nemusíte trávit dny nebo dokonce týdny.
 • Petr...hodnotí:

  Úvod do OneNote

  Byl jsem překvapen, co nového (neznámého) jsem se dozvěděl. Za mě super. Bude pokračování? :-)
Zdarma
Scroll to Top