Excel – Pro začátečníky

2033 studentů

Práce s Excelem od základů

Online kurz Excel pro začátečníky vás provede tímto tabulkovým kalkulátorem od základu. Zdarma jsou připraveny ke shlédnutí některé bonusové lekce. Seznamte se s aplikací Excel v podrobném výkladovém video kurzu s názornými ukázkami krůček po krůčku. Od spuštění programu, přes manipulaci s buňkami, až po formátování, vzorce a jednoduché filtrování.

Excel pro začátečníky
Přehrát video
Lekce Délka Test Přístup Jazyk Certifikát Úroveň Verze
27
1:30 hod
Kvíz
Neomezený
Čeština
Ano
Základní
2016

Začínáme formátovat a počítat

Kurz Excel pro začátečníky je výborný pro samouky. Je koncipován tak, že vede uživatele postupně s pomocí video návodů, s hlasovým doprovodem profesionálního lektora s více než 10ti letou praxí. Naučíte se manipulovat s buňkami (označování, kopírování, mazání, formátování), vytvoříte si jednoduchou tabulku a doplníte do ní základní matematické výpočty, včetně součtu (SUMA) a průměru. Dotkneme se i základů filtrování a tvorby grafu pomocí jediné klávesy. Záměrně neprovádíme složitější úkony, aby se uživatel nejprve seznámil s jednoduchými postupy, než se rozhodne pokročit na další úroveň (viz online kurz Excel pro středně pokročilé). Podívejte se na recenze výše.

 • Hlavní oblasti kurzu
 • Pro koho je kurz určen
 • Informace

Kompletní seznam lekcí najdete v horní části této stránky, v záložce   Lekce.

 • seznámení se základy Excelu
 • tvorba jednoduchých tabulek
 • principy zápisu vzorců
 • úprava formátu tabulek
 • manipulace s buňkami
 • příprava k tisku

Online Kurz Excel pro začátečníky je vhodný pro uživatele, kteří:

 • nemají s Excelem žádné zkušenosti
 • mají s Excelem malé zkušenosti
 • chtějí si osvěžit základy před vyšší úrovní
 • vše si rádi vyzkouší v klidu doma a bez stresu

Níže najdete odpovědi na nejčastější otázky spojené s kurzy:

Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Ano. Stačí chytrý telefon nebo tablet s internetovým prohlížečem. Doporučuje se telefon obrátit na šířku, jinak může být pro video obrazovka malá. Pokud u kurzu vidíte pouze seznam lekcí, klikněte na šipku v pravém horním rohu pro skrytí seznamu lekcí. Pak přímo ve videu je dole lišta přehrávače, v pravém dolním rohu ikona se 4 šipkami maximalizuje video na celou plochu.

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně této služby, platby a správy účtu naleznete na stránce Jak to funguje a  FAQ – Otázky a odpovědi.

1 licence = 1 aktivace přístupu k vybranému kurzu. Délka přístupu ke kurzu (až doživotně) je vždy uvedená u konkrétního kurzu.

Daný kurz slouží pouze pro prohlížení uživatelem, který ho má aktivován na svém registrovaném účtu. Sdílení účtu nebo promítání kurzu více osobám je zakázáno a je v rozporu s podmínkami této služby.

Daný kurz lze přehrávat pouze s internetovým připojením z počítače, notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu.

Pro spuštění potřebujete jakýkoliv internetový prohlížeč (Internet Explorer, Edge, Chrome, Opera, Firefox…), vždy mějte nejaktuálnější verzi prohlížeče.

Není nutné mít nainstalované kancelářské aplikace Microsoft Office. Jen v případě, že si chcete sami vyzkoušet předváděnou látku. Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Převážná většina lekcí je předváděna na verzi Microsoft Office 2016, ale dané postupy by měly fungovat i na jiných verzích.

Tabulky v Excelu jednoduše

Tento e-Learning kurz je veden primárně ve verzi 2016, ale základní principy fungují i v jiných verzích (včetně verze 2019 či 365). Po dokončení kurzu obdržíte osvědčení o absolvování. Pokud se vám můj Excel online kurz líbí, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

Doporučené navazující kurzy

Excel pro začátečníky

27 lekcí 1:30 hod

Online kurz Excel pro středně pokročilé

35 lekcí 2:35 hod

Online kurz Excel pro pokročilé

24 lekcí 2:25 hod

online kurz excel pro experty

34 lekcí 1:55 hod

online kurz vba excel

20 lekcí 1:36 hod

Lektor

Petr Kohoutek

IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
Certifikovaný lektor a konzultant Microsoft Office. Od roku 2007 se specializuje na výuku dospělých v oblasti kancelářských aplikací Microsoft Office. Kromě výuky se věnuje tvorbě e-learningu a programování. www.itlektor.cz | [email protected]

5.00 průměrně z 19 hodnocení

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Recenze

 • Kater...hodnotí:

  Spokojenost

  Pěkně vysvětlené základy excelu. Vše hezky ukázáno i namluveno. Shrnutí lekce ještě pod videem je také pěkné. V případě potřeby pohotová pomoc přes email. Výhoda, že si to můžete pustit kdykoliv si na něco nevzpomenete a látku si znovu a v klidu zopakovat. Já jsem spokojená
 • Kater...hodnotí:

  Splnilo očekávání

  Pár nových triků a fíglů i pro pokročilého uživatele Excelu - chytrá tabulka :). Pro úplné začátečníky mohu jen doporučit velmi dobře vysvětlené základní funkcionality a prostředí Excelu.
 • Jaja...hodnotí:

  Výborné

  Velice srozumitelné. Vřele doporučuji
 • klosi...hodnotí:

  Lenka hodnocení

  Bylo to systematické a uspořádané. Děkuji.
 • afpde...hodnotí:

  Kyli

  Super, jednoduché pro zopakování, přehledné a srozumitelné. Vřele doporučuji pro začátečníky.
 • Načítám
499 Kč
Scroll to Top