Úvod do Office 2016

86 studentů

Online kurz Úvod do Office 2016 slouží k představení globálních rozdílů v kancelářských aplikacích oproti předchozím verzím. Pokud se chystáte přejít na tuto verzi Office nebo jste již přešli a snažíte se zorientovat, tento e-learning je vhodný pomocník. Může také pomoci ve výuce velkému množství uživatelů, kterým byla nová sada právě nainstalována, a nemohou všichni naráz jít na živé školení. Projdeme si zde stručně všeobecné novinky, které jsou platné napříč více aplikacemi.  Detailní pohled do jednotlivých aplikací je v dalších kurzech. Pro doplnění doporučujeme také shlédnout kurz o OneNote a Windows 10. Kurz je koncipován tak, aby byly ukázány novinky oproti různým předešlým verzím, nejméně novinek tedy můžete očekávat při přechodu z verze 2013.

Lekce Délka Přístup Test Jazyk Certifikát Úroveň Verze
16
0:22 hod
Neomezený
Kvíz
Čeština
Ano
Základní
2016

Kurz je nastaven tak, že vede uživatele krok za krokem s pomocí video návodů, s komentářem lektora. Pro získání kurzu se stačí přihlásit a kliknout na tlačítko “Aktivovat kurz” v dolní části stránky.

Tento kurz je předváděn převážně na verzi Office 2016, aplikace jsou však nadále aktualizovány a přibývají do nich postupně nové funkcionality. Po dokončení kurzu obdržíte osvědčení o absolvování. Pokud se vám video kurz líbí, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

 • Hlavní oblasti kurzu
 • Pro koho je kurz určen
 • Informace

Kompletní seznam lekcí najdete v horní části této stránky, v záložce   Lekce.

 • práce s Pásem karet
 • zobrazení BackStage
 • pokračování v práci
 • obnovení a ukládání
 • všeobecné novinky

Kurz je vhodný pro uživatele, kteří:

 • přecházejí na Microsoft Office 2016/2019/365
 • hledají stručný úvod do rozdílů verzí
 • zajímají se o novinky v kancelářských aplikacích
 • vše si rádi vyzkouší v klidu doma a bez stresu

Níže najdete odpovědi na nejčastější otázky spojené s kurzy:

Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Ano. Stačí chytrý telefon nebo tablet s internetovým prohlížečem. Doporučuje se telefon obrátit na šířku, jinak může být pro video obrazovka malá. Pokud u kurzu vidíte pouze seznam lekcí, klikněte na šipku v pravém horním rohu pro skrytí seznamu lekcí. Pak přímo ve videu je dole lišta přehrávače, v pravém dolním rohu ikona se 4 šipkami maximalizuje video na celou plochu.

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně této služby, platby a správy účtu naleznete na stránce Jak to funguje a  FAQ – Otázky a odpovědi.

1 licence = 1 aktivace přístupu k vybranému kurzu. Délka přístupu ke kurzu (až doživotně) je vždy uvedená u konkrétního kurzu.

Daný kurz slouží pouze pro prohlížení uživatelem, který ho má aktivován na svém registrovaném účtu. Sdílení účtu nebo promítání kurzu více osobám je zakázáno a je v rozporu s podmínkami této služby.

Daný kurz lze přehrávat pouze s internetovým připojením z počítače, notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu.

Pro spuštění potřebujete jakýkoliv internetový prohlížeč (Internet Explorer, Edge, Chrome, Opera, Firefox…), vždy mějte nejaktuálnější verzi prohlížeče.

Není nutné mít nainstalované kancelářské aplikace Microsoft Office. Jen v případě, že si chcete sami vyzkoušet předváděnou látku. Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Převážná většina lekcí je předváděna na verzi Microsoft Office 2016, ale dané postupy by měly fungovat i na jiných verzích.

Doporučené navazující kurzy

16 lekcí 0:22 hod

novinky Word

14 lekcí 0:25 hod

24 lekcí 0:51 hod

Novinky PowerPoint

24 lekcí 0:35 hod

19 lekcí 0:18 hod

Lektor

Petr Kohoutek

IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
Certifikovaný lektor a konzultant Microsoft Office. Od roku 2007 se specializuje na výuku dospělých v oblasti kancelářských aplikací Microsoft Office. Kromě výuky se věnuje tvorbě e-learningu a programování. www.itlektor.cz | [email protected]

5.00 průměrně z 2 hodnocení

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Recenze

 • Petra...hodnotí:

  Hodnocení kurzu "Úvod do Office 2016"

  Kurz byl praktický, přehledný a užitečný. Děkuji! Petra Hochová
 • Milad...hodnotí:

  Hodnocení kurzu "Úvod do Office 2016"

  Výklad je srozumitelný, maximálně přehledný, plný užitečných informací, neobsahuje zbytečnosti, projít všechna videa vůbec není náročné na čas, hlas lektora je příjemný, rychlost výkladu je plně vyhovující (výklad lze zapauzovat a udělat si případně poznámky). Kurs je skvělý v tom, že jej lze studovat kdykoliv a kdekoliv, kde máte připojení k internetu. Děkuji Vám za užitečné informace - Mgr. Milada Matoušová
Zdarma
Scroll to Top