Excel – Tipy a triky

286 studentů
 • Elektronická licence k online kurzu, obrázek je ilustrační.
Doporučená úroveň znalostí
Mírně pokročilá
 • 19 lekcí
 • 0:47 hod
 • neomezený přístup
 • v češtině
 • s certifikátem

Tento mix různých témat z Excelu je pro vás připraven zcela ZDARMA, naučíte se v něm mnoho užitečných nástrojů v názorných ukázkách. Najdete v něm rady pro ušetření času, ukázku několika nových nástrojů jako PowerMap nebo dynamické doplňování, finty u vzorců nebo formátování a mnoho dalších drobností. Pro podrobnější výklad a ucelené seznámení s Excelem využijte také další online kurzy z kategorie Excel.

Pro získání kurzu se stačí přihlásit a kliknout na tlačítko “Aktivovat kurz” v dolní části stránky.

Kurz je koncipován tak, že vede uživatele krok za krokem s pomocí video návodů, s komentářem lektora.

Tento e-Learning kurz je veden ve verzi 2010 či 2013, ale základní principy fungují i v jiných verzích. Po dokončení kurzu obdržíte osvědčení o absolvování. 

Pokud se vám video kurz líbí, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

Kompletní seznam lekcí najdete v horní části této stránky, v záložce   Lekce.

 • formátování
 • filtrování
 • pomocné nástroje
 • graf ve 3 vteřinách
 • vychytávky

Kurz je vhodný pro uživatele, kteří:

 • mají s Excelem zkušenosti
 • potřebují zrychlit svou práci
 • chtějí se naučit tipy a triky
 • vše si rádi vyzkouší v klidu doma a bez stresu

Kurzem provází certifikovaný specialista na Microsoft Office
IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
www.itlektor.cz | [email protected]

Kde si mohu stáhnout Microsoft Office?

Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Můžu prohlížet kurzy na mobilním zařízení?

Ano. Stačí chytrý telefon nebo tablet s internetovým prohlížečem. Doporučuje se telefon obrátit na šířku, jinak může být pro video obrazovka malá. Pokud u kurzu vidíte pouze seznam lekcí, klikněte na šipku v pravém horním rohu pro skrytí seznamu lekcí. Pak přímo ve videu je dole lišta přehrávače, v pravém dolním rohu ikona se 4 šipkami maximalizuje video na celou plochu.

Nejčastější otázky

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně této služby, platby a správy účtu naleznete na stránce Jak to funguje a  FAQ – Otázky a odpovědi.

Informace k licenci

1 licence = 1 aktivace přístupu k vybranému kurzu. Délka přístupu ke kurzu (až doživotně) je vždy uvedená u konkrétního kurzu.

Daný kurz slouží pouze pro prohlížení uživatelem, který ho má aktivován na svém registrovaném účtu. Sdílení účtu nebo promítání kurzu více osobám je zakázáno a je v rozporu s podmínkami této služby.

Co je třeba mít?

Daný kurz lze přehrávat pouze s internetovým připojením z počítače, notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu.

Pro spuštění potřebujete jakýkoliv internetový prohlížeč (Internet Explorer, Edge, Chrome, Opera, Firefox…), vždy mějte nejaktuálnější verzi prohlížeče.

Není nutné mít nainstalované kancelářské aplikace Microsoft Office. Jen v případě, že si chcete sami vyzkoušet předváděnou látku. Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Převážná většina lekcí je předváděna na verzi Microsoft Office 2016, ale dané postupy by měly fungovat i na jiných verzích.

Jak vypadá výukový systém?

Jak získám certifikát?

Jakmile dokončíte počet lekcí potřebných k úspěšnému dokončení kurzu, na hlavní stránce kurzu se ve spodní části zobrazí tlačítko Dokončit kurz. Po jeho stisknutí obdržíte osvědčení o absolvování kurzu, které si můžete stáhnout, vytisknout, či přiložit ke svému životopisu. Osvědčení o absolvování lze získat ke každému kurzu, jakmile jej dokončíte!

Jak vypadá výukový systém

E-learningové prostředí je velmi intuitivní. Každá lekce má svou stránku a díky instruktážnímu videu na začátku kurzu budete vědět, jak se systémem pracovat.

Doporučené navazující kurzy

Probíraná tematika má logickou posloupnost. Níže najdete schéma návaznosti jednotlivých kurzů.

Online kurz Excel pro začátečníky

27 lekcí 1:30 hod

Online kurz Excel pro středně pokročilé

35 lekcí 2:35 hod

Online kurz Excel pro pokročilé

24 lekcí 2:25 hod

online kurz excel pro experty

34 lekcí 1:55 hod

online kurz vba excel

20 lekcí 1:36 hod

Lektor

Petr Kohoutek

IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
Certifikovaný lektor a konzultant Microsoft Office. Od roku 2007 se specializuje na výuku dospělých v oblasti kancelářských aplikací Microsoft Office. Kromě výuky se věnuje tvorbě e-learningu a programování. www.itlektor.cz | [email protected]

4.33 průměrně z 3 hodnocení

5
67%
4
0%
3
33%
2
0%
1
0%

Recenze

 • Bette...hodnotí:

  obohacení

  Skvělý pocit - roky z excelem pracuju v režimu spíše samoučném a tady jsem se téměř každou lekcí něco přiučila, naznala, jak jdou věci jednodušeji.. paráda. Jsem fakt obohacená až mi přišlo líto, když jsem dokončila poslední lekci. Naštěstí mě čekají i vychytávky ve Wordu, u nějž to mám stejně :D btw. bonus toho, jaký je pan lektor fešák, to jen vyšperkoval :) velké díky
 • Lucie...hodnotí:

  Tipy a triky

  Výběr kapitol zcela postrádá systém co do práce s konkrétní verzí Excelu i co do obsahové stránky (naprosté triviality vysvětlovány vedle pokročilejších funkcí, dostupných navíc jen ve vyšších verzích Excelu). Nechápu, kdo měl být cílová skupina. Něco jsem si zde našla, tak dávám tři hvězdy, ale pokud bych měla za tento kurz platit, asi by to bylo velké zklamání.

  Lektor: Dobrý den, děkuji za Vaši zpětnou vazbu. Tento kurz je mix různých témat, proto není veden systematicky. Byl, je a bude vždy zdarma. Placené kurzy jsou vedené postupně a velmi logicky.
 • tomna...hodnotí:

  Perfektní

  Skvěle zpracované a srozumitelné. Děkuji.
Zdarma
Scroll to Top