Online kurz Excel pro pokročilé

Excel – Pro pokročilé

1161 studentů

Pokročilé metody a funkce

Obsáhlý online kurz Excel – Pro pokročilé obsahuje metody a funkce pro pokročilé využití Excelu. Zdarma je k dispozici ukázková lekce o funkci IFERROR. Kurz Excel pro pokročilé se zaměřuje na složitější funkce jako SVYHLEDAT a KDYŽ či nástroje pro analýzu dat.

 • Elektronická licence k online kurzu, obrázek je ilustrační.
Doporučená úroveň znalostí
Středně pokročilá
 • 24 lekcí
 • 2:25 hod
 • kvíz
 • neomezený přístup
 • v češtině
 • s certifikátem

Vyhledávací a logické vzorce

V této pokročilé úrovni se seznámíte s podmíněnými funkcemi jako KDYŽ (IF), COUNTIF, SUMIF, ale také s vyhledávací funkcí SVYHLEDAT (VLOOKUP), INDEX, POZVYHLEDAT, POSUN a další. Zaměřuje se také na možnosti tvorby formulářových prvků, zamykání tabulek, sdílení a slučování dat a v závěru se věnuje nahrávání makra. Na praktických ukázkách s podrobným výkladem uvidíte, jak lze pokročilé nástroje využít k úspoře času a zefektivnění práce s Excelem. Tématu Kontingenční tabulky je věnován samostatný kurz (zdarma).

Efektivní práce s Excelem

Kurz je koncipován tak, že vede uživatele krok za krokem s pomocí video návodů, s komentářem lektora. K dispozici jsou i cvičné soubory ke stažení, najdete je u jednotlivých lekcí.

Tento e-Learning kurz je veden ve verzi 2016 či 2013, ale základní principy fungují i v jiných verzích. Po dokončení kurzu obdržíte osvědčení o absolvování. 

Pokud se vám video kurz líbí, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

Kompletní seznam lekcí najdete v horní části této stránky, v záložce   Lekce.

 • zaměřeno na pokročilé funkce a nástroje
 • logické a vyhledávací funkce
 • tvorba formulářů
 • rekordér maker
 • zabezpečení a sdílení
 • pokročilé metody u vzorců
 • slučování dat

Kurz je vhodný pro uživatele, kteří:

 • již s Excelem pracují
 • navazují na Kurz pro středně pokročilé
 • chtějí získat přehled o pokročilých metodách
 • budou propojovat tabulky a počítat s funkcemi
 • vše si rádi vyzkouší v klidu doma a bez stresu

Kde si mohu stáhnout Microsoft Office?

Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Můžu prohlížet kurzy na mobilním zařízení?

Ano. Stačí chytrý telefon nebo tablet s internetovým prohlížečem. Doporučuje se telefon obrátit na šířku, jinak může být pro video obrazovka malá. Pokud u kurzu vidíte pouze seznam lekcí, klikněte na šipku v pravém horním rohu pro skrytí seznamu lekcí. Pak přímo ve videu je dole lišta přehrávače, v pravém dolním rohu ikona se 4 šipkami maximalizuje video na celou plochu.

Nejčastější otázky

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně této služby, platby a správy účtu naleznete na stránce Jak to funguje a  FAQ – Otázky a odpovědi.

Informace k licenci

1 licence = 1 aktivace přístupu k vybranému kurzu. Délka přístupu ke kurzu (až doživotně) je vždy uvedená u konkrétního kurzu.

Daný kurz slouží pouze pro prohlížení uživatelem, který ho má aktivován na svém registrovaném účtu. Sdílení účtu nebo promítání kurzu více osobám je zakázáno a je v rozporu s podmínkami této služby.

Co je třeba mít?

Daný kurz lze přehrávat pouze s internetovým připojením z počítače, notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu.

Pro spuštění potřebujete jakýkoliv internetový prohlížeč (Internet Explorer, Edge, Chrome, Opera, Firefox…), vždy mějte nejaktuálnější verzi prohlížeče.

Není nutné mít nainstalované kancelářské aplikace Microsoft Office. Jen v případě, že si chcete sami vyzkoušet předváděnou látku. Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Převážná většina lekcí je předváděna na verzi Microsoft Office 2016, ale dané postupy by měly fungovat i na jiných verzích.

Jak vypadá výukový systém?

Jak získám certifikát?

Jakmile dokončíte počet lekcí potřebných k úspěšnému dokončení kurzu, na hlavní stránce kurzu se ve spodní části zobrazí tlačítko Dokončit kurz. Po jeho stisknutí obdržíte osvědčení o absolvování kurzu, které si můžete stáhnout, vytisknout, či přiložit ke svému životopisu. Osvědčení o absolvování lze získat ke každému kurzu, jakmile jej dokončíte!

Jak vypadá výukový systém

E-learningové prostředí je velmi intuitivní. Každá lekce má svou stránku a díky instruktážnímu videu na začátku kurzu budete vědět, jak se systémem pracovat.

Doporučené navazující kurzy

Probíraná tematika má logickou posloupnost. Níže najdete schéma návaznosti jednotlivých kurzů.

Excel pro začátečníky

27 lekcí 1:30 hod

Online kurz Excel pro středně pokročilé

35 lekcí 2:35 hod

Online kurz Excel pro pokročilé

24 lekcí 2:25 hod

online kurz excel pro experty

34 lekcí 1:55 hod

online kurz vba excel

20 lekcí 1:36 hod

Lektor

Petr Kohoutek

IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
Certifikovaný lektor a konzultant Microsoft Office. Od roku 2007 se specializuje na výuku dospělých v oblasti kancelářských aplikací Microsoft Office. Kromě výuky se věnuje tvorbě e-learningu a programování. www.itlektor.cz | [email protected]

5.00 průměrně z 4 hodnocení

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Recenze

 • hefai...hodnotí:

  doporučujem

  Veľmi dobre a zrozumiteľne vysvetlené užitočné funkcie aj iné pokročilé nástroje, ďakujem
 • MIPO...hodnotí:

  Výuka s 5*+

  Špičková výuka, srozumitelně vysvětlená s praktickými příklady. Ovládání Excelu, které jsem okamžitě převedla do praxe a zefektivinila tak veškerou činnost v něm. A to +? Rychlé reakce na maily/dotazy a pomoc lektora v případě počátečních potíží s uvedením do praxe. Moc děkuji :)
 • magda...hodnotí:

  Naprostá spokojenost

  Po delší mateřské dovolené, jsem si potřebovala zopakovat pokročilejší funkce excelu pro návrat do práce . Tento kurz je skvělé udělaný, opravdu jednoduše a srozumitelně vysvětluje i složitější úkony, které si hnedka na cvičných souborech můžete vyzkoušet. Dávam za 1:) díky
 • rosva...hodnotí:

  Pochvala

  Kurz je kvalitně zpracovaný a jeho obsah je pro toho, kdo excel používá šířeji rozhodně vhodný pro ještě efektivnější práci s ním.
899 Kč
Scroll to Top