Online kurz Access

Access – Tvoříme databázi

541 studentů

Průvodce tvorbou databází

Tento nejrozsáhlejší MEGA online kurz Accessu na českém internetu nabízí komplexní seznámení s tvorbou databází. Zdarma je k dispozici několik ukázkových lekcí. Naučte se Access krok za krokem, pro soukromé i firemní databáze.

Online kurz Access
Přehrát video
Lekce Délka Test Přístup Jazyk Certifikát Úroveň Verze
138
7:10 hod
Cvičení
Neomezený
Čeština
Ano
Střední
2019

Tvořte tabulky a formuláře

V tomto podrobném výkladovém online video kurzu pro Access s názornými ukázkami si vyzkoušíte tvořit tabulky, relace, dotazy, formuláře, sestavy, makra, naučíte se importovat a exportovat data z a do Accessu a zjistíte, jaké jsou možnosti správy a nastavení databáze pro distribuci. Všechny předváděné úkony, s výjimkou SQL dotazů, zvládnete dle video lekcí v návrhovém editoru jednotlivých objektů. Není třeba znát programování.

Kurz je koncipován tak, že vede uživatele krok za krokem s pomocí video návodů, s komentářem profesionálního lektora s více než 10ti letou praxí v oboru. Obsahuje tematiku, která se na běžném školení vyučuje 1 týden. Uvnitř kurzu jsou i samostatná cvičení, všechny vyřešené úlohy je možno si stáhnout.

 • Hlavní oblasti kurzu
 • Pro koho je kurz určen
 • Informace

Kompletní seznam lekcí najdete v horní části této stránky, v záložce   Lekce.

 • komplexní průvodce tvorbou a správou databáze
 • návrh a použití tabulek, relací, dotazů, formulářů, sestav
 • práce s externími daty se zaměřením na Excel a textové soubory
 • nastavení a distribuce databáze
 • tipy a triky

Kurz je vhodný pro uživatele, kteří:

 • chtějí získat přehled o možnostech Accessu
 • budou navrhovat databáze
 • tvoří uživatelské rozhraní
 • zpracovávají rozsáhlá data, na která už Excel nestačí
 • nemají čas na dlouhá a drahá školení
 • chtějí se vše naučit sami svým tempem

Níže najdete odpovědi na nejčastější otázky spojené s kurzy:

Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Ano. Stačí chytrý telefon nebo tablet s internetovým prohlížečem. Doporučuje se telefon obrátit na šířku, jinak může být pro video obrazovka malá. Pokud u kurzu vidíte pouze seznam lekcí, klikněte na šipku v pravém horním rohu pro skrytí seznamu lekcí. Pak přímo ve videu je dole lišta přehrávače, v pravém dolním rohu ikona se 4 šipkami maximalizuje video na celou plochu.

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně této služby, platby a správy účtu naleznete na stránce Jak to funguje a  FAQ – Otázky a odpovědi.

1 licence = 1 aktivace přístupu k vybranému kurzu. Délka přístupu ke kurzu (až doživotně) je vždy uvedená u konkrétního kurzu.

Daný kurz slouží pouze pro prohlížení uživatelem, který ho má aktivován na svém registrovaném účtu. Sdílení účtu nebo promítání kurzu více osobám je zakázáno a je v rozporu s podmínkami této služby.

Daný kurz lze přehrávat pouze s internetovým připojením z počítače, notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu.

Pro spuštění potřebujete jakýkoliv internetový prohlížeč (Internet Explorer, Edge, Chrome, Opera, Firefox…), vždy mějte nejaktuálnější verzi prohlížeče.

Není nutné mít nainstalované kancelářské aplikace Microsoft Office. Jen v případě, že si chcete sami vyzkoušet předváděnou látku. Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Převážná většina lekcí je předváděna na verzi Microsoft Office 2016, ale dané postupy by měly fungovat i na jiných verzích.

Online školení Access

Kurz obsahuje látku 5ti denního školení v ceně 15 000 Kč. Součástí kurzu jsou i lekce menších kurzů + správa databáze, makra a import/export. Obsahuje tedy vše z jiných Access online kurzů a ještě něco navíc.

Tento e-Learning kurz je veden v české verzi Access 2019 (Office 365), ale většina uvedených postupů funguje i v jiných verzích. Po dokončení kurzu obdržíte osvědčení o absolvování. 

Pokud se vám tento online kurz Access líbí, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

Dílčí kurzy Accessu

45 lekcí 2:11 hod

Access tabulky

45 lekcí 3 hod

Access tvorba dotazu

30 lekcí 2 hod

Access tvorba formulářů

20 lekcí 1 hod

Access tvorba sestav

14 lekcí 0:51 hod

Lektor

Petr Kohoutek

IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
Certifikovaný lektor a konzultant Microsoft Office. Od roku 2007 se specializuje na výuku dospělých v oblasti kancelářských aplikací Microsoft Office. Kromě výuky se věnuje tvorbě e-learningu a programování. www.itlektor.cz | [email protected]

5.00 průměrně z 2 hodnocení

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Recenze

 • jkryl...hodnotí:

  I v knihovně by měl mít člověk pořádek

  Je mi 50+27 a dosud jsem byla dlouhá léta samouk Accessu. Nyní mi došla trpělivost a přihlásila jsem se do kurzu pro středně pokročilé s velkou obavou, že to nezvládnu. Po 14ti dnech svého studia zatím nelituji. Učím se kdy mám čas a chuť, nikam nemusím chodit a lektor Petr je vždy po ruce, když potřebuji poradit. Forma, ale i systém výuky považuji za opravdu propracovaný, názorný a dobře pochopitelný i pro starší lidi. Konečně začínám chápat, v čem jsem dříve dělala chyby a proč mne Access neposlouchal. Vlasta
 • Rosti...hodnotí:

  Úvodní kurz k Access, který nezklame ...

  Přiznávám se, nejsem databázový programátor, v minulosti jsem si spíše jen občas něco naprogramoval v Excelu. Chtěl jsem se ale dovědět více o nějaké "malé databázi" jako je právě třeba Access. Přiznám se, jen tak, nejsem totiž programátor ... Chcete-li získat praktickou zkušenost s tvorbou jednoduché databáze v podstatě "bez použití SQL", chcete-li načichnout k základním databázovým pojmům, rozhlédnout se, pochopit základní možnosti této konkrétní databáze, vyzkoušet si vytvořit tabulky, nadefinovat relace, vytvořit nějaký ten dotaz, formulář, sestavu ... pak mohu tento kurz vřele doporučit. Kurz svým tématickým rozsahem přibližně odpovídá knižnímu vydání "Podrobné uživatelské příručky" - nicméně výklad pana Kohouteka knihu nijak nekopíruje ale na rozdíl od knihy Vás provede velmi přímočaře a na jednoduchých příkladech praktickými postupy - tedy právě tím co začáteník nejvíce potřebuje. Nebojte, určitě nebudete během výkladu pana Kohouteka někde tápat či se někde ztrácet. Doporučuji také ihned každé jednotlivé téma prakticky zkoušet. Výborné je, že se můžete k tématům vracet, ale také můžete ihned něco svého malinkého tvořit. Jak říkám tento "Mega kurz - Tvoříme databázi" je podle mne pro začátečníka velmi dobře a pečlivě zpracován a proto jej doporučuji všem, kteří zatím váhají ... Prostě neváhejte a udělejte si podobně jako já "malou radost" ... nákupem tohoto kurzu.
1 999 Kč