Access – Tvorba sestav

12 studentů
 • Elektronická licence k online kurzu, obrázek je ilustrační.
Doporučená úroveň znalostí
Pokročilá
 • 14 lekcí
 • 51 minut
 • cvičení
 • neomezený přístup
 • v češtině
 • s certifikátem

V databázi mají sestavy určitě své místo, i když je mnoho uživatelů opomíjí. Dokáží přehlednou formou připravit data k tisku nebo exportu třeba do PDF. Dají se snadno použít jako vzor pro opakující se dokumenty např. objednávky nebo faktury. Tento online kurz Accessu nabízí praktický přehled toho, co sestavy umí a dobře poslouží jako průvodce při jejich tvorbě.  Zdarma je k dispozici jedna ukázková lekce. V tomto podrobném výkladovém video kurzu s názornými ukázkami si vyzkoušíte tvořit sestavy, nastavovat u nich seskupení a výpočty, propojíte je na formulář a připravíte k tisku. Objevíte jejich specifické vlastnosti, tipy a triky, které jinde v Accessu nenajdete. Všechny úkony zvládnete v jednoduchém návrhovém režimu sestav.

Kurz je koncipován tak, že vede uživatele krok za krokem s pomocí video návodů, s komentářem lektora. Naučíte se používat sekce sestavy a různé režimy zobrazení, napojíte je na tabulky, dotazy či formuláře s tlačítkem. Aktivujete podmíněný formát pro zabarvení něčím významných dat. Obsahem kurzu je i samostatné cvičení, všechny vyřešené sestavy je možno si stáhnout.

Tento e-Learning kurz je veden ve verzi Access 2019 (Office 365), ale uvedené postupy fungují i v jiných verzích. Po dokončení kurzu obdržíte osvědčení o absolvování. 

Pokud se vám video kurz líbí, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

Kompletní seznam lekcí najdete v horní části této stránky, v záložce   Lekce.

 • seznámení s tvorbou sestav
 • spojení sestavy s tabulkou, dotazem, formulářem
 • sekce a zobrazení sestavy
 • vlastnosti, tipy, triky
 • export a tisk

Kurz je vhodný pro uživatele, kteří:

 • mají zkušenosti s tabulkami a dotazy v Accessu
 • potřebují vytvořit exporty a tisknout reporty
 • chtějí plnohodnotně využít uživatelské rozhraní databáze
 • navazují na kurz Tabulky, Dotazy, Formuláře a chtějí pokračovat dále
 • chtějí se vše naučit sami svým tempem

Kurzem provází certifikovaný specialista na Microsoft Office
IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
www.itlektor.cz | [email protected]

Kde si mohu stáhnout Microsoft Office?

Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Můžu prohlížet kurzy na mobilním zařízení?

Ano. Stačí chytrý telefon nebo tablet s internetovým prohlížečem. Doporučuje se telefon obrátit na šířku, jinak může být pro video obrazovka malá. Pokud u kurzu vidíte pouze seznam lekcí, klikněte na šipku v pravém horním rohu pro skrytí seznamu lekcí. Pak přímo ve videu je dole lišta přehrávače, v pravém dolním rohu ikona se 4 šipkami maximalizuje video na celou plochu.

Nejčastější otázky

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně této služby, platby a správy účtu naleznete na stránce Jak to funguje a  FAQ – Otázky a odpovědi.

Informace k licenci

1 licence = 1 aktivace přístupu k vybranému kurzu. Délka přístupu ke kurzu (až doživotně) je vždy uvedená u konkrétního kurzu.

Daný kurz slouží pouze pro prohlížení uživatelem, který ho má aktivován na svém registrovaném účtu. Sdílení účtu nebo promítání kurzu více osobám je zakázáno a je v rozporu s podmínkami této služby.

Co je třeba mít?

Daný kurz lze přehrávat pouze s internetovým připojením z počítače, notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu.

Pro spuštění potřebujete jakýkoliv internetový prohlížeč (Internet Explorer, Edge, Chrome, Opera, Firefox…), vždy mějte nejaktuálnější verzi prohlížeče.

Není nutné mít nainstalované kancelářské aplikace Microsoft Office. Jen v případě, že si chcete sami vyzkoušet předváděnou látku. Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Převážná většina lekcí je předváděna na verzi Microsoft Office 2016, ale dané postupy by měly fungovat i na jiných verzích.

Jak vypadá výukový systém?

Jak získám certifikát?

Jakmile dokončíte počet lekcí potřebných k úspěšnému dokončení kurzu, na hlavní stránce kurzu se ve spodní části zobrazí tlačítko Dokončit kurz. Po jeho stisknutí obdržíte osvědčení o absolvování kurzu, které si můžete stáhnout, vytisknout, či přiložit ke svému životopisu. Osvědčení o absolvování lze získat ke každému kurzu, jakmile jej dokončíte!

Jak vypadá výukový systém

E-learningové prostředí je velmi intuitivní. Každá lekce má svou stránku a díky instruktážnímu videu na začátku kurzu budete vědět, jak se systémem pracovat.

Doporučené navazující kurzy

Probíraná tematika má logickou posloupnost. Níže najdete schéma návaznosti jednotlivých kurzů.

45 lekcí 2:11 hod

45 lekcí 3 hod

30 lekcí 2 hod

20 lekcí 1 hod

14 lekcí 0:51 hod

Lektor

Petr Kohoutek

IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
Certifikovaný lektor a konzultant Microsoft Office. Od roku 2007 se specializuje na výuku dospělých v oblasti kancelářských aplikací Microsoft Office. Kromě výuky se věnuje tvorbě e-learningu a programování. www.itlektor.cz | [email protected]

0.00 průměrně z 0 hodnocení

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
399 Kč
Scroll to Top