Access – Tvorba formulářů

14 studentů
 • Elektronická licence k online kurzu, obrázek je ilustrační.
Doporučená úroveň znalostí
Pokročilá
 • 20 lekcí
 • 67 minut
 • cvičení
 • neomezený přístup
 • v češtině
 • s certifikátem

Zvládli jste tvorbu tabulek a dotazů a chcete si v databázi vytvořit uživatelské rozhraní? Jako průvodce uvedenou tematikou poslouží tento jedinečný online kurzu Accessu. Zdarma je k dispozici jedna ukázková lekce. Od základů se naučíte tvořit formuláře, databázové objekty sloužící k ovládání dat skrze interaktivní okna. V tomto podrobném výkladovém video kurzu s názornými ukázkami si vyzkoušíte vkládat na formuláře ovládací prvky, propojovat formuláře mezi sebou a nastavovat jejich specifické vlastnosti, které jinde v Accessu nenajdete. Všechny úkony zvládnete v jednoduchém návrhovém režimu formuláře.

Kurz je koncipován tak, že vede uživatele krok za krokem s pomocí video návodů, s komentářem lektora. Naučíte se používat textová pole, rozbalovací seznamy, tlačítka a další prvky formuláře včetně grafů. Aktivujete podmíněný formát pro zabarvení něčím významných dat. Podíváme se i na podformuláře či navigační formuláře, které nás uvítají po spuštění databáze. Obsahem kurzu je i samostatné cvičení, všechny vyřešené formuláře je možno si stáhnout.

Tento e-Learning kurz je veden ve verzi Access 2019 (Office 365), ale uvedené postupy fungují i v jiných verzích. Po dokončení kurzu obdržíte osvědčení o absolvování. 

Pokud se vám video kurz líbí, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

Kompletní seznam lekcí najdete v horní části této stránky, v záložce   Lekce.

 • seznámení s tvorbou uživatelských formulářů
 • spojení formuláře s tabulkou nebo dotazem
 • vazba mezi formuláři
 • ovládací prvky (tlačítko, textové pole, graf, pole se seznamem)
 • vlastnosti polí a oken
 • navigační formulář

Kurz je vhodný pro uživatele, kteří:

 • mají zkušenosti s tabulkami a dotazy v Accessu
 • potřebují vytvořit uživatelské rozhraní
 • chtějí vzájemně propojit více formulářů
 • navazují na kurz Tabulky a Dotazy chtějí pokračovat dále
 • chtějí se vše naučit sami svým tempem

Kurzem provází certifikovaný specialista na Microsoft Office
IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
www.itlektor.cz | [email protected]

Kde si mohu stáhnout Microsoft Office?

Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Můžu prohlížet kurzy na mobilním zařízení?

Ano. Stačí chytrý telefon nebo tablet s internetovým prohlížečem. Doporučuje se telefon obrátit na šířku, jinak může být pro video obrazovka malá. Pokud u kurzu vidíte pouze seznam lekcí, klikněte na šipku v pravém horním rohu pro skrytí seznamu lekcí. Pak přímo ve videu je dole lišta přehrávače, v pravém dolním rohu ikona se 4 šipkami maximalizuje video na celou plochu.

Nejčastější otázky

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně této služby, platby a správy účtu naleznete na stránce Jak to funguje a  FAQ – Otázky a odpovědi.

Informace k licenci

1 licence = 1 aktivace přístupu k vybranému kurzu. Délka přístupu ke kurzu (až doživotně) je vždy uvedená u konkrétního kurzu.

Daný kurz slouží pouze pro prohlížení uživatelem, který ho má aktivován na svém registrovaném účtu. Sdílení účtu nebo promítání kurzu více osobám je zakázáno a je v rozporu s podmínkami této služby.

Co je třeba mít?

Daný kurz lze přehrávat pouze s internetovým připojením z počítače, notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu.

Pro spuštění potřebujete jakýkoliv internetový prohlížeč (Internet Explorer, Edge, Chrome, Opera, Firefox…), vždy mějte nejaktuálnější verzi prohlížeče.

Není nutné mít nainstalované kancelářské aplikace Microsoft Office. Jen v případě, že si chcete sami vyzkoušet předváděnou látku. Stažení bezplatné zkušební verze Microsoft Office je možné zde.

Převážná většina lekcí je předváděna na verzi Microsoft Office 2016, ale dané postupy by měly fungovat i na jiných verzích.

Jak vypadá výukový systém?

Jak získám certifikát?

Jakmile dokončíte počet lekcí potřebných k úspěšnému dokončení kurzu, na hlavní stránce kurzu se ve spodní části zobrazí tlačítko Dokončit kurz. Po jeho stisknutí obdržíte osvědčení o absolvování kurzu, které si můžete stáhnout, vytisknout, či přiložit ke svému životopisu. Osvědčení o absolvování lze získat ke každému kurzu, jakmile jej dokončíte!

Jak vypadá výukový systém

E-learningové prostředí je velmi intuitivní. Každá lekce má svou stránku a díky instruktážnímu videu na začátku kurzu budete vědět, jak se systémem pracovat.

Doporučené navazující kurzy

Probíraná tematika má logickou posloupnost. Níže najdete schéma návaznosti jednotlivých kurzů.

45 lekcí 2:11 hod

45 lekcí 3 hod

30 lekcí 2 hod

20 lekcí 1 hod

14 lekcí 0:51 hod

Lektor

Petr Kohoutek

IT Lektor Bc. Petr Kohoutek
Certifikovaný lektor a konzultant Microsoft Office. Od roku 2007 se specializuje na výuku dospělých v oblasti kancelářských aplikací Microsoft Office. Kromě výuky se věnuje tvorbě e-learningu a programování. www.itlektor.cz | [email protected]

5.00 průměrně z 1 hodnocení

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Recenze

 • peles...hodnotí:

  Formuláře access

  Moc mi e-kurz pomohl. Za dnešek jsem projel formuláře a moc mi to pomohlo. Lepší než číst knihy. Na první pohled drahý, ale s porovnáním časem strávených v knížkách se to vyplatí.
499 Kč
Scroll to Top