Jak vypnout první velké písmeno

Microsoft Office online kurzy Fóra Word poradna Jak vypnout první velké písmeno

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #5740
   Petr Kohoutek
   Správce

   Také vás štve, když např. Outlook nebo Word píše první písmena velká i tam, kde to zrovna nechcete? Programy jsou nastavené tak, že jakmile stiskneme Enter, vytvoří se tím nový odstavec a považuje se za logické, že začátek odstavce nebo věty by měl být velkým písmenem. To samé se stane, když napíšeme číslovku s tečkou např. 6. století. Word přitom slovo “století” napíše s velkým S. Nebo při oslovení  v emailu/dopise uděláme druhý řádek s klávesou Enter a tím jsme opět u tohoto problému. Další řádek, i když to není zcela nová věta, napíše s prvním velkým písmenem a my jej pak musíme přepisovat. Návod, jak vypnout automatické psaní velkých písmen, je v tomto článku dále.

   Celý návod je zde https://www.itlektor.cz/microsoft-word/vypnout-prvni-velke-pismeno/

  • #5741

   Nemusí se nic nastavovat, vypínat. Pokud nám automatické opravy automaticky po dopsání slova opraví malé písmenko na velké, běžně používaná kombinace kláves ctrl-z vrátí poslední akci zpět a písmenko se opět zmenší. Tohle ostatně funguje u jakýchkoliv automatických oprav.
   Original author: Haidan

  • #5742
   Petr Kohoutek
   Správce

   Díky za další možnost a rychlý tip!

  • #5743

   Pořád nevím, jak vypnout první velké písmeno v Outlooku! Ve Wordu 2010 mám automatickou opravu na velká první písmena na začátku vět vypnutu, ale při psaní e-mailové zprávy se mi to trvale vypnout nedaří! Dost mě to otravuje, abych každý řádek po stisknutí klávesy Enter zpátky opravovala na malé písmeno. Prosím o radu. Děkuji.
   Original author: Pavla

   • #5744
    Petr Kohoutek
    Správce

    Dobrý den,
    nejprve půjdete přes příkaz: Soubor > Možnosti.
    Dále vlevo v menu Pošta > vpravo volba nahoře Možnosti editoru.
    Nakonec Kontrola pravopisu a mluvnice > Možnosti automatických oprav.
    Přidal jsem do článku i obrázek viz. výše.

  • #5745

   Nefunguje to. Po vypnutí a opětovném zapnutí Outlooku jsou opět všechny automatické opravy v původním stavu nastavení :-(.
   Original author: Martin

   • #5746
    Petr Kohoutek
    Správce

    Dobry den,
    chyba muze byt ve spatne verzi (neaktualizovane) Outlooku nebo spatny postup opravy. Pokud chcete, vyuzijte placenou sluzbu, kdy se k Vam pripojim a uvidim, co je za problem.

  • #5747

   Super, děkuji, jen doplním, že je potřeba odškrtat těch checkboxů víc než jen ty na obrázku, odškrtal jsem všechny kromě prvního a posledního (capslock) a funguje perfektně i po restartu applikace.
   Original author: Vašek

  • #5748

   Paráda! 🙂 Rychlý a stručný návod. 🙂
   Original author: MPL

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.
Scroll to Top