Jak vypnout první velké písmeno

Microsoft Office online kurzy Fóra Word poradna Jak vypnout první velké písmeno

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Neznámý uživatel a poslední změna proběhla před 3 roky, 10 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #5740
  Admin bar avatar
  Petr Vadlejch
  Správce

  Také vás štve, když např. Outlook nebo Word píše první písmena velká i tam, kde to zrovna nechcete? Programy jsou nastavené tak, že jakmile stiskneme Enter, vytvoří se tím nový odstavec a považuje se za logické, že začátek odstavce nebo věty by měl být velkým písmenem. To samé se stane, když napíšeme číslovku s tečkou např. 6. století. Word přitom slovo „století“ napíše s velkým S. Nebo při oslovení  v emailu/dopise uděláme druhý řádek s klávesou Enter a tím jsme opět u tohoto problému. Další řádek, i když to není zcela nová věta, napíše s prvním velkým písmenem a my jej pak musíme přepisovat. Návod, jak vypnout automatické psaní velkých písmen, je v tomto článku dále.

  Celý návod je zde https://www.itlektor.cz/microsoft-word/vypnout-prvni-velke-pismeno/

 • #5741

  Nemusí se nic nastavovat, vypínat. Pokud nám automatické opravy automaticky po dopsání slova opraví malé písmenko na velké, běžně používaná kombinace kláves ctrl-z vrátí poslední akci zpět a písmenko se opět zmenší. Tohle ostatně funguje u jakýchkoliv automatických oprav.
  Original author: Haidan

 • #5742
  Admin bar avatar
  Petr Vadlejch
  Správce

  Díky za další možnost a rychlý tip!

 • #5743

  Pořád nevím, jak vypnout první velké písmeno v Outlooku! Ve Wordu 2010 mám automatickou opravu na velká první písmena na začátku vět vypnutu, ale při psaní e-mailové zprávy se mi to trvale vypnout nedaří! Dost mě to otravuje, abych každý řádek po stisknutí klávesy Enter zpátky opravovala na malé písmeno. Prosím o radu. Děkuji.
  Original author: Pavla

  • #5744
   Admin bar avatar
   Petr Vadlejch
   Správce

   Dobrý den,
   nejprve půjdete přes příkaz: Soubor > Možnosti.
   Dále vlevo v menu Pošta > vpravo volba nahoře Možnosti editoru.
   Nakonec Kontrola pravopisu a mluvnice > Možnosti automatických oprav.
   Přidal jsem do článku i obrázek viz. výše.

 • #5745

  Nefunguje to. Po vypnutí a opětovném zapnutí Outlooku jsou opět všechny automatické opravy v původním stavu nastavení :-(.
  Original author: Martin

  • #5746
   Admin bar avatar
   Petr Vadlejch
   Správce

   Dobry den,
   chyba muze byt ve spatne verzi (neaktualizovane) Outlooku nebo spatny postup opravy. Pokud chcete, vyuzijte placenou sluzbu, kdy se k Vam pripojim a uvidim, co je za problem.

 • #5747

  Super, děkuji, jen doplním, že je potřeba odškrtat těch checkboxů víc než jen ty na obrázku, odškrtal jsem všechny kromě prvního a posledního (capslock) a funguje perfektně i po restartu applikace.
  Original author: Vašek

 • #5748

  Paráda! 🙂 Rychlý a stručný návod. 🙂
  Original author: MPL

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.