Hranaté závorky u citací

Microsoft Office online kurzy Fóra Word poradna Hranaté závorky u citací

Zvolené téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Neznámý uživatel a poslední změna proběhla před 2 roky, 10 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #5702
  Admin bar avatar
  Petr Vadlejch
  Správce

  Při psaní vaší diplomové práce budete pravděpodobně používat citace. Když využijete nástroj Citace a bibliografie ve Wordu, narazíte u jednotlivých citací na nežádoucí použití kulatých závorek místo hranatých. U nás používaná norma ISO 690 – Číselná reference totiž citaci zobrazí ve tvaru “ …citovaný text…“ (1). Závorky pro citace jsou nastavené hluboko v konfiguračních souborech sady Microsoft Office. V tomto článku najdete postup úpravy tohoto nastavení.
  Celý návod je zde https://www.itlektor.cz/microsoft-word/hranate-zavorky-u-citaci/

 • #5703

  Ahoj,
  díky moc za tento článek, řešil jsem tento problém a tohle mi dost pomohlo. Stále mi ale ještě chybí dotáhnout jeden detail, který se týká seznamu Bibliografie, který se vkládá na konec práce. Potřeboval bych, aby se čísla v seznamu Bibliografie zobrazovala také v hranatých závorkách jako „[1]“. V současném nastavení se čísla zobrazují jako „1.“. Díky za tvůj čas.
  Original author: Ondra Veselý

  • #5704
   Admin bar avatar
   Petr Vadlejch
   Správce

   Díky za dotaz. Bohužel se mi nepodařilo najít fungující postup. Zkoušel jsem to úpravou číslování ve stylu bibliografie, ale pak z toho vzniklo [1]1., [2]2… Je to tím, že jednotlivé položky seznamu citací mají číslo pevně vložené k textu a nejedná se o klasické číslování, které by šlo vypnout nebo upravit. Prozatím jde jen závorky k číslům ručně napsat.

 • #5705

  Ahoj,
  zkoušela jsem změnit toto nastavení a bohužel se mi po několikáté snaze nepodařilo změnit kulaté závorky citací za hranaté. Postupovala jsem dle návodu a to se mi, myslím, podařilo (náhrada řádku za příkaz [

  a řádku za příkaz ]
  následné uložení do C:Program Files (x86)Microsoft OfficeOffice15BibliographyStyle )
  I po restartování počítače mi zůstaly u čísel citací kulaté závorky.
  Original author: Markéta K.

  • #5706
   Admin bar avatar
   Petr Vadlejch
   Správce

   Ahoj, zkus to ještě ve šložce C:UsersuživatelAppDataRoamingMicrosoftBibliographyStyle. Je to v návodu popsané, pokud nefunguje první složka.

 • #5707

  Zdravím,
  potřeboval bych radu ohledně toho, kde v texu souboru ISO690Nmerical.XSL najdu změnu tloušťky písma u autora, protože v seznamu referencí mi to název autora vypisuje tučně.
  Děkuji
  Original author: Tomáš L.

 • #5708

  Ten pocit, když si pracně upravíte konfigurační soubor, po tom ho ještě 3x přepíšete, kvůli překlepům a pak zjistíte, že na stránkách je ke stažení už upravenej. 😀 😀 Za všechny co přijdou po mě a budou tak málo všímaví jako já, přesuňte prosím odkaz na ten soubor před ten návod. 🙂
  Jinak suprovej web, návody taky zpracovaný moc dobře. Velké díky autorovi.
  Original author: Petr Janata

 • #5709

  Ahoj, přidávám se s žádostí na změnu tloušťky písma autora na normální plus, aby byl autor psán velkými písmeny. Děkuji
  Original author: Jan Höll

 • #5710

  Ahoj, zkoušel jsem postupovat podle Tvého návodu a nepovedlo se. Nemůže to být tím, že tam mám trochu jinou cestu? Program filesMicrosoft Office15rootOffice15BibliographyStyle? Pak jsem zkoušel dle Tvé druhé rady najít AppData v User, ale nenašel jsem je tam. Je tam rovnou roaming, ale ten v sobě obsahuje jen Intel.

  Děkuji velice za Tvůj čas!
  Original author: Michal Kokeš

  • #5711

   Ahoj,

   je to už možná jedno, ale fakt dlouho sem řešil úplně stejnej problém jak ty. Je to třeba opravdu změnit v tom souboru, který nalezneš v cestě C:UsersuživatelAppDataRoamingMicrosoftBibliographyStyle. Taky jsem tam to AppData nenašel, je totiž potřeba v prohlížeči windows povolit zobrazení systémových složek, protože ta AppData je skrytá. Snad to tobě nebo někomu jinýmu pomůže, mě todle došlo asi po půl roce 😀
   Original author: Petr

 • #5712

  Ahoj,
  mám celkem problém a nevím kudy kam.
  Vše jsem nastavil dle návodu už několikrát a pořád mi to dělá jednu nekalost.
  Na všech počítačích, i tam kde jsem nic neupravoval přestala fungovat možnost, při které pokud kliknu na číslo v hranaté závorce, mě odkáže do literatury na zdroj. Dokonce i když vytvořím nový dokument.
  Zkrátka mi nenabídne možnost kliknout. Nebude to někde v nastavení, např. upravit pole?
  Díky.
  Original author: Roman

 • #5713

  Ahoj, web a návody opravdu funkční a super, pouze bych se chtěl zeptat na možnost úprav dle ČSN690 jmenné atd.

  V popisu seznamu bibliografie se neuvádí zkratka ISBN před číslem knihy a za mezi městem a dvojtečkou je navíc mezera. Lze to nějak v XSL upravit ?
  Original author: Petr Koukal

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.