Hranaté závorky u citací

Microsoft Office online kurzy Fóra Word poradna Hranaté závorky u citací

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
  • Autor
      Petr Kohoutek
      Správce

Při psaní vaší diplomové práce budete pravděpodobně používat citace. Když využijete nástroj Citace a bibliografie ve Wordu, narazíte u jednotlivých citací na nežádoucí použití kulatých závorek místo hranatých. U nás používaná norma ISO 690 – Číselná reference totiž citaci zobrazí ve tvaru ” …citovaný text…” (1). Závorky pro citace jsou nastavené hluboko v konfiguračních souborech sady Microsoft Office. V tomto článku najdete postup úpravy tohoto nastavení.
      Celý návod je zde https://www.itlektor.cz/microsoft-word/hranate-zavorky-u-citaci/

Ahoj,
      díky moc za tento článek, řešil jsem tento problém a tohle mi dost pomohlo. Stále mi ale ještě chybí dotáhnout jeden detail, který se týká seznamu Bibliografie, který se vkládá na konec práce. Potřeboval bych, aby se čísla v seznamu Bibliografie zobrazovala také v hranatých závorkách jako “[1]”. V současném nastavení se čísla zobrazují jako “1.”. Díky za tvůj čas.
      Original author: Ondra Veselý

Petr Kohoutek
        Správce

Díky za dotaz. Bohužel se mi nepodařilo najít fungující postup. Zkoušel jsem to úpravou číslování ve stylu bibliografie, ale pak z toho vzniklo [1]1., [2]2… Je to tím, že jednotlivé položky seznamu citací mají číslo pevně vložené k textu a nejedná se o klasické číslování, které by šlo vypnout nebo upravit. Prozatím jde jen závorky k číslům ručně napsat.

Ahoj,
      zkoušela jsem změnit toto nastavení a bohužel se mi po několikáté snaze nepodařilo změnit kulaté závorky citací za hranaté. Postupovala jsem dle návodu a to se mi, myslím, podařilo (náhrada řádku za příkaz [

a řádku za příkaz ]
      následné uložení do C:Program Files (x86)Microsoft OfficeOffice15BibliographyStyle )
      I po restartování počítače mi zůstaly u čísel citací kulaté závorky.
      Original author: Markéta K.

Petr Kohoutek
        Správce

Ahoj, zkus to ještě ve šložce C:UsersuživatelAppDataRoamingMicrosoftBibliographyStyle. Je to v návodu popsané, pokud nefunguje první složka.

Zdravím,
      potřeboval bych radu ohledně toho, kde v texu souboru ISO690Nmerical.XSL najdu změnu tloušťky písma u autora, protože v seznamu referencí mi to název autora vypisuje tučně.
      Děkuji
      Original author: Tomáš L.

Ten pocit, když si pracně upravíte konfigurační soubor, po tom ho ještě 3x přepíšete, kvůli překlepům a pak zjistíte, že na stránkách je ke stažení už upravenej. 😀 😀 Za všechny co přijdou po mě a budou tak málo všímaví jako já, přesuňte prosím odkaz na ten soubor před ten návod. 🙂
      Jinak suprovej web, návody taky zpracovaný moc dobře. Velké díky autorovi.
      Original author: Petr Janata

Ahoj, přidávám se s žádostí na změnu tloušťky písma autora na normální plus, aby byl autor psán velkými písmeny. Děkuji
      Original author: Jan Höll

Ahoj, zkoušel jsem postupovat podle Tvého návodu a nepovedlo se. Nemůže to být tím, že tam mám trochu jinou cestu? Program filesMicrosoft Office15rootOffice15BibliographyStyle? Pak jsem zkoušel dle Tvé druhé rady najít AppData v User, ale nenašel jsem je tam. Je tam rovnou roaming, ale ten v sobě obsahuje jen Intel.

Děkuji velice za Tvůj čas!
      Original author: Michal Kokeš

Ahoj,

je to už možná jedno, ale fakt dlouho sem řešil úplně stejnej problém jak ty. Je to třeba opravdu změnit v tom souboru, který nalezneš v cestě C:UsersuživatelAppDataRoamingMicrosoftBibliographyStyle. Taky jsem tam to AppData nenašel, je totiž potřeba v prohlížeči windows povolit zobrazení systémových složek, protože ta AppData je skrytá. Snad to tobě nebo někomu jinýmu pomůže, mě todle došlo asi po půl roce 😀
        Original author: Petr

Ahoj,
      mám celkem problém a nevím kudy kam.
      Vše jsem nastavil dle návodu už několikrát a pořád mi to dělá jednu nekalost.
      Na všech počítačích, i tam kde jsem nic neupravoval přestala fungovat možnost, při které pokud kliknu na číslo v hranaté závorce, mě odkáže do literatury na zdroj. Dokonce i když vytvořím nový dokument.
      Zkrátka mi nenabídne možnost kliknout. Nebude to někde v nastavení, např. upravit pole?
      Díky.
      Original author: Roman

Ahoj, web a návody opravdu funkční a super, pouze bych se chtěl zeptat na možnost úprav dle ČSN690 jmenné atd.

V popisu seznamu bibliografie se neuvádí zkratka ISBN před číslem knihy a za mezi městem a dvojtečkou je navíc mezera. Lze to nějak v XSL upravit ?
      Original author: Petr Koukal

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.
Scroll to Top