Jak na vzoreček?

Microsoft Office online kurzy Fóra Excel poradna Jak na vzoreček?

• Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Hanny a poslední změna proběhla před 6 měsíci a 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Autor
      Hanny
      Host

Dobrý den dobří lidé, potřebovala bych poradit, jak udělat vzoreček v tabulce, když potřebuji následující:
      soubor má 13 listů, 12 listů je pro každý měsíc v roce a na tom 13 potřebuji sečíst údaje ve sloupcích z 12ti předešlých měsíců.
      V jednotlivých tabulkách jsou údaje o zaměstnancích, co odpracovali v daném měsíci, kolik hodin strávili u lékaře, kolik hodin čerpali dovolenou. Zádrhel mám v tom, že v průběhu roku zaměstnanci přibývají nebo ubývají a tak na jednotlivých listech není zaměstnanec vždy na stejném řádku.
      Na všech listech se mi opakuje údaj osobní číslo a jméno zaměstnance, kteří jsou řazeni dle abecedy. Pokud ale přijde někdo v průběhu roku, tak mi například v černu naskočí pan Opička na řádek 25, kde předtím byl třeba pan Orel a tak se to vše o řádek posune. Potřebovala bych tedy zadat vzorec s podmínkou, aby na tom 13 listu se sčítali údaje z předešlých 12ti listů pokud je v řádku obsažené třeba osobní číslo 112. A to pak excel bude umět vyhledat na všech 12ti listech daného zaměstnance a vše k němu sečíst v jednotlivých sloupcích.
      Nevím jestli jsem to popsala srozumitelně, ale dokáže prosím někdo poradit, jak na to? Moc děkuji.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.
Scroll to Top