Skalární součin

Microsoft Office online kurzy Fóra Excel poradna Skalární součin

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Petr Kohoutek a poslední změna proběhla před 1 měsícem, 2 týdny.

• Autor

Martin

Dobrý den,
    dokázal by mi prosím někdo poradit jakou zvolit správnou funkci? Přišlo mi to jako základní dovednost excelu, ale nemohu ji nikde najít. mám sloupec “A” a v něm variabilní symboly, sloupec “B” částky a teď konkrétně do buňky C3 napíšu variabilní symbol a pokud se bude vyskytovat ve sloupci “A” napíše mi součet hodnot ze sloupce “B” do buňky D4. jde mi o to, že do buňky C3 si chci napsat pokaždé jiný variabilní symbol a neměnit pořád vzoreček. Čili potřebuji aby do vzorce =SUMIF(E2:E1000;”=XXXX”;G1:G1000) bylo možné místo =XXXX vložit buňku. Nevěděl by někdo jak to udělat? Předem děkuji za odpověď

Petr Kohoutek
    Správce

Dobrý den Martine, místo “=XXXX“ bych jen dal odkaz buňku např C3 bez uvozovek. Funkce sumif má argumenty =SUMIF(OBLAST HLEDÁNÍ; PODMÍNKA; OBLAST SOUČTU). Pokud chcete vzorec kopírovat např. dolů pro více různých podmínek, nezapomeňte ukotvit absolutním odkazem první a třetí argument např. =SUMIF($E$2:$E$1000;C3;$G$1:$G$1000)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Scroll to Top