Makra

Zvolené téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  pajas a poslední změna proběhla před 1 týdnem, 1 dnem.

• Autor

pajas

Ahoj,

potřeboval bych poradit s makrem. Případně doporučit jiný postup. Jde mi o princip půjčovny.

Mám dva listy.

V prvním listu mám první sloupec „Město“ – zde je seznam dvaceti měst (poboček). Ve druhém sloupci mám „Auto“ – zde je 7 modelů aut. Ve třetím sloupci „Zapůjčen“ (zadám vždy číslo 1,2,3.. dle počtu kusů) a ve čtvrtém „Vrácen“ (zadám vždy číslo 1,2,3.. dle počtu kusů).

Ve druhém listu mám tabulku, kde je přehled všech měst v jednom sloupci. Následně má každý model auta svůj sloupec, kam se zapisuje vždy počet, kolik je jich zrovna zapůjčených.

A potřebuji vytvořit nějaké pravidlo, které když například vyberu v prvním listu ve sloupci „Město“ – „Praha“, ve sloupci „Auto“ – „Octavia“ a ve sloupci „Zapůjčen“ zapíši hodnotu 1. Tak, aby se následně v druhém listu upravily automaticky hodnoty v tabulce. Respektive v řádku „Praha“, by se ve sloupci „Octavia“ navýšila původní hodnota o 1.

Lze to provést nějakým jednoduchým způsobem, než je makro ve VBA.

Děkuji za pomoc.

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.