četnost hodnot v časovém rozmezí

Microsoft Office online kurzy Fóra Excel poradna četnost hodnot v časovém rozmezí

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Petr Kohoutek a poslední změna proběhla před 4 měsíci, 2 týdny.

• Autor

Soňa

Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, jakým způsobem mám zadat vzorec pro výpočet četností. Nejlépe to popíšu asi na příkladu. Mám tabulku s hodnotami od 1 do 10 za období leden 2020, přičemž každá z hodnot se vyskytuje během měsíce různě a některé se vyskytují v jeden určitý den několikrát – např. číslo 5 se na 1.1.2020 vyskytne 20krát, ale já potřebuji spočítat četnosti jednotlivých hodnot tak, aby za ten jeden konkrétní datum ta hodnota byla sečtena jenom jednou (tedy ne 20x, ale jen jednou), jestli je to pochopitelné. Jde to vůbec nějak nastavit? Moc díky

Petr Kohoutek
    Správce

Dobrý den, nejprve bych odstranil duplicity kombinací hodnot s datumy (Data > Odebrat duplicity), pak bych vytvořil kontingenční tabulku, která by zobrazila počet unikátních výskytů hodnot (Do sekce Řádky dát sloupeček s hodnotami, do sekce Hodnoty funkcí počet spočítat jejich výskyty).

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Scroll to Top