Je tento vzorec možná? Děkuji

Microsoft Office online kurzy Fóra Excel poradna Je tento vzorec možná? Děkuji

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Vláďa a poslední změna proběhla před 5 měsíci, 3 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #18232

  Vláďa

  Dobrý den,

  mám dotaz a zároveň prosbičku jak na to. Naříklad: V excelu si dělám přehled svých financí a budu chtít uspořit za rok 60.000,-Kč to znamená každý měsíc uspořit 5.000,-Kč. Pokud se mi nepodaří dosáhnout této hodnoty budu chtít rozdíl automaticky rozpočítat do dalších měsíců tudíž dalších buněk… Mám to namysli takto: buňka A1 až A12 jsou měsíce (leden, únor…) v buňkách B1 až B12 je zapsán příjem v číslech, v buňkách C1 až C12 je výdej v číslech a v buňkách D1 až D12 je automaticky počítán rozdíl a já bych chtěl dosáhnout toho, že pokud v těchto buňkách (D1 až D12) bude vypočítána částka menší než 5000 tak rozdíl se rozpočítá automaticky na další měsíce a pokud bude částka naopak větší tak se v dalších měsících sníží částka… konrétně roční úspora je 60.000 což je právě 5k na měsíc, v lednu bude “úspora” 10k tudíž v dalších měsících by to pak znamenalo uspořit částku 4545,- v únoru naopak neuspořím nic tak se tato částka (4545) rozpočítá do zbývajích 10 měsíců (buněk).

  A dále by mě zajímalo, jak udělat to, že tyto buňky D1..D12 se budou automaticky vyplňovat barvou, pokud v měsící leden splním měsíční úsporu, buňka ze zelená a pokud ne tak zčervená, s tím, že se hodnoty budou lišit právě od toho kolik zbývá (toho rozpočítání jak jsem popisoval výše).

  Doufám, že jsem to popsal aspoň trochu srozumitelně, pokud toto excel umí, pomůže mi někdo jak na to?

  Mockrát děkuji za Vaši pomoc. 🙂

 • #18233

  Jiri

  Mám pocit, že je potřeba trošku upravit zadání. V řádku D bude skutečný rozdíl B-C. Teprve v řádku E bude požadovana úspora, která se bude měnit podle předchozích úspor a pak teprve může být řádek D podmíněně objeven podle porovnání D a E.

 • #18234

  Jirka

  Pokud je to příklad pro výuku Excelu, mohu pomoci.
  Pokud je to opravdu příklad z praxe, je zadání špatné, moc špatné…

 • #18238

  Vláďa

  Je to pro výuku a hodně v tom tápu 😀

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Scroll to Top