Automatický výpočet tolerancí (o kolik je výsledek mimo tolerance)

Microsoft Office online kurzy Fóra Excel poradna Automatický výpočet tolerancí (o kolik je výsledek mimo tolerance)

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Jakub011 a poslední změna proběhla před 8 měsíci, 2 týdny.

• Autor

Jakub011

Dobrý den,
    Mám na Vás velkou prosbu. Potřebuji napsat vzorec, který mi na základě zapsaného výsledku vypočítá o kolik je výsledek mimo tolerance. Pokud je výsledek v tolerancích tak zapsat „OK“. Výsledek může být jak do – mimo tolerance tak do +. Vzorec s tím musí umět pracovat. V tomto případě pracujeme s hodnotou 100 ± 1 tedy tolerančním pásmem 101 až 99. Pokud nebude vyplněný výsledek, tak by měla zůstat bunka prázdná. Jde o automatický výpočet zda je hodnota OK nebo ne a když ne tak o kolik. Příklad: [Bunka 1_Nominální hodnota „100“]; [Bunka 2_Tolerance do + „1“]; [Bunka 3_Tolerance do – „1“]; [Bunka 4_Výsledek „102“]; [Bunka 5_Požadovaný vzorec „1“];;; Pokud bude výsledek 98 -> [Bunka 5_Požadovaný vzorec „-1“];;; Pokud bude výsledek mezi 10199 -> [Bunka 5_Požadovaný vzorec „OK“];;; Pokud NEBUDE zapsán výsledek [Bunka 4] -> [Bunka 5_Požadovaný vzorec “ „] … snad jsem to napsal alespon trochu srozumitelně. Moc děkuji ! Jakub

Jakub011

Zkusím to napsat znovu trošku jinak.
    bunka A2 = nominální hodnota zapsaná jako „100“
    bunka B2 = tolerance do + zapsaná jako „1“
    bunka C2 = tolerance do – zapsaná jako „1“
    bunka D2 = naměřený výsledek „102“
    bunka E2 = VZOREC
    Potřebuji aby mi vzorec zohlednoval následující. Je D2 větší než A2+B2? -> ANO o „1“ , Je D2 menší než A2-C2? -> ANO o kolik? „číslo“, Je hodnota D2 mezi hodnotou A2+B2 a A2-C2 ? -> ANO napsat „OK“ Není zadána v bunce D2 žádná hodnota? -> ANO nechat bunku prázdnout

Admin bar avatar
    Petr Vadlejch
    Správce

Dobrý den, něco jako toto?
    =KDYŽ(D2=““;““;KDYŽ(A(D2< =(A2+B2);D2>=(A2-C2));“OK“;KDYŽ(D2>(A2+B2);D2-A2-B2;D2-A2+C2)))

Jakub011

Dobrý den, moc děkuji za pomoc! 🙂

Jakub

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.