Rozložení stránky

Microsoft Office online kurzy Fóra Excel poradna Rozložení stránky

 • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Patring a poslední změna proběhla před 2 týdny a 3 dny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #16073
   Hynek
   Host

   Dobrý den,
   mám problém s rozložením stránky. Vlastním dva počítače a z každého občas vyplňuji v excelu dodací list a tisknu. Oba počítače jsou cca půl roku staré s windows 10 a aktualní verzí MS office.
   Pokud vyplním list na prvním počítači a následně vytisku je velikost OK. Pokud ho otevřu v druhém počítači automaticky tam přibudou tři prázdné řádky navíc a po vytisknutí je tedy zmenšený. Když dám vytisknuté listy přes sebe jeden je OK a druhý je zmenšený. Na obouch počítačích otvírám tentýž excelovsky dokument. Měřítko listu mám vždy 100% velikost A4 při tisku používám Bez měřítka. Zkoušel jsem hýbat u druhého počítače s koncem stránek. Potom jsou vytištěné listy skoro velikostně identické. Jde to nastavit napořád abych otevřel soubor na obou počítačích a vypadal stejně 1:1?

   Děkuji mnohokrát za odpověď

  • #16091
   Petr Kohoutek
   Správce

   Dobrý den, zkuste nejprve nastavit oblast tisku (Rozložení stránky > Oblast tisku) a poté přizpůsobte měřítko sloupců na 1 stránku (Soubor > Tisk > Přizpůsobit všechny sloupce na 1 stránku). Další, co můžete zkusit: Soubor > Možnosti > Upřesnit > zrušte skoro dole volbu Změnit meřítko obsahu pro velikost papíru A4 nebo 8,5 x 11

  • #16214
   Hynek
   Host

   Dobrý den,
   bohužel se nepovedlo. Pořád když otevřu dokument na druhém počítači jsou aktivní dvě stránky. Zkoušel jsem ještě otevřít dokument u kamaráda, který má office na operačním systému Mac os. A výsledek byl opačný. List byl zmenšený. Napadá vás ještě něco? Přijde mě, jako by každý počítač měl jinou velikost listu A4. Předpokládám pokud uložím soubor je velikost záhlaví, zápatí vždy stejná ať ho otevřu na jakémkoliv počítači.

   zde posílám odkaz na printscreen z jednoho počítače a z Macu.

   https://www.dropbox.com/s/zr56f97we2wl7z3/Pocitac_se_spatnym%20zobrazenim.jpg?dl=0

   https://www.dropbox.com/s/bmjev8u39ymegp3/MAC_OS.png?dl=0

   Děkuji za odpověď.

  • #16221
   Petr Kohoutek
   Správce

   Dobrý den, ještě mě napadá, jestli se nemění šířky sloupců, třeba kvůli typu písma. Jaké písmo tam používáte?
   Našel jsem že může pomoci Windows update č. KB3197954
   Dále jsem našel že to může být různou výchozí šířkou sloupců. Je to o googlení..nic jiného mě nenapadá.

  • #16230
   Hynek
   Host

   Dobrý den,
   tu aktualizaci jsem vyloučil, protože na Macu to dělalo také i když opačně. Díval jsem se na velikosti těch buněk. Otevřel jsem stejný dokument na obou PC a začal porovnávat výšky a šířky řádků a sloupů. A ty byly na každém PC jiné.
   Např sloupec E má 2,25 cm 85 pixelů (na PC které tiskne OK) a na druhém PC (které je rozhozené) má 2,24 cm 106 pixelů. Když to ale vezmu nějakým převodníkem z internetu má být 106 pixelů 2,80 cm (a né 2,24 cm). Když dám do převodníku 85 pixelů je to 2,2489 cm což celkem odpovídá.
   Výška řádku 19 je 0,53 cm 20 pixelů (na PC které tiskne OK) a na druhém PC (které je rozhozené) má 0,53 cm 25 pixelů. V převodníku to ukáže že 20 pixelů je 0,529 cm což znovu celkem odpovídá a druhý PC které je rozhozené ukazuje znovu nějakou blbost… 25 pixelů má být 0,661 cm.

   V čem je tedy problém když otevřu stejný dokument na různých PC a změní se mě nesmyslně velikosti buněk?

   Zkoušel jsem googlit a hledat v zahraničních foréch, ale nedopátral jsem se řešení, které by pomohlo, proto jsem se ozval zde. Děkuji, že to se mnou řešíte!

  • #16232
   Petr Kohoutek
   Správce

   Zkuste ještě tyto dvě možnosti:
   1) odebrat z regionálního nastavení Windows všechny jakyzy kromě angličtiny a poté opět nainstalovat češtinu
   2) přejít na windows nastavení > Systém > Obrazovka > Měřítko a rozložení > Upřesnit nastavení měřítka > Vlastní měřítko > 100%

  • #28160
   Patring
   Účastník

   Děkuji za odpovědi. Velmi užitečné informace! To je to, co jsem dlouho hledal.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.