Opakování datumů pod sebou

Microsoft Office online kurzy Poradna Microsoft Office Excel poradna Opakování datumů pod sebou

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel  palioli a poslední změna proběhla před 7 měsíců, 3 týdnů.

• Autor

Lucie

Ahoj všem, potřebovala bych poradit. Máme v práci vytvořenou tabulku, kde se pod sebou ukazuje vždy jedno datum v 5 řádcích. Potřebovala bych vytvořit novou tabulku, ale bez toho, aniž bych musela datum ručně kopírovat do řádků pod sebe. Je nějaká funkce do které napíšu, že chci opakovat jedno datum 5x pod sebe? Tzn 5x 2.2.2019, 5x 3.2.2019, 5x 4.2.2019 atd. Zkoušela jsem si vytvořit tabulku na týden a pak stáhnout funkci dolů, ale automaticky se mi opakují stejné data ze začátku. Věřím, že je můj dotaz dost pochopitelný. Děkuji moc za radu a ušetření času. 🙂

palioli

šlo by to urobiť cez vzorec, napr. bunka a1 bude konkrétny dátum, v 2 -5 bunke bude vzorec =a1; potom ďalších 5 buniek bude mať vzorec =a1+1, ďalších 5 vzorec =a1+2, atď. potom už stačí iba vždy upraviť prvý dátum a tie ďalšie sa automaticky vygenerujú

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.