Uložení souboru dle obsahu buňky – VBA

Microsoft Office online video kurzy Poradna Microsoft Office Excel poradna Uložení souboru dle obsahu buňky – VBA

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Lucie a poslední změna proběhla před 1 den, 21 hodiny.

• Autor

Sicvok

Zdravím.
    Potřeboval bych pomoct s makrem.
    V buňce C1 mám text, pod kterým bych chtěl daný soubor uložit (plus aktuální rok a měsíc) a to do adresáře C:\soubory\“text v buňce C1″ .

Tohle makro mi nefunguje a nemohu přijít na chybu.. Za radu budu moc rád.

Sub ulozit()

Const cesta As String = „C:\soubory“

jmeno = cesta & „\“ & Range(„C1“) & „\“ & Format(Now, „yyyy“) & „_“ & Format(Now, „mm“) & „_“ & Range(„C1“) & „.xlsx“

ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=jmeno

End Sub

• #13769 Odpověď
    Admin bar avatar
    Petr Vadlejch
    Klíčník

Dobrý den, asi by to mělo být spíš takto

jmeno = cesta & „\“ & Range(„C1“) & „_“ & Format(Now, „yyyy“) & „_“ & Format(Now, „mm“) & „.xlsm“

• #13771 Odpověď

Sicvok

Ale já bych chtěl, aby se to uložilo i do složky s názvem „C1“
      Když v C1 bude „Tonda“, tak bych chtěl, aby se soubor uložil s názvem 2019_01_Tonda.xlsx a to do složky C:\soubory\Tonda\

• #13773 Odpověď
      Admin bar avatar
      Petr Vadlejch
      Klíčník

Zkusil jsem si to, a jediný problém je, když ta složka s názvem v C1 neexistuje. A pokud se má uložit soubor s makry, musí mít koncovku xlsm ne xlsx.
      Jinak sem dejte screenshot co to hlásí..

• #13775 Odpověď

Sicvok

Makro mám uložené v osobním sešitě maker, tak to s nimi nepotřebuji ukládat.

Nevím jak sem vložit screenshot, tak odkazem:
      https://1drv.ms/u/s!AspEUQe4qtMuujBkMHZRZ5xynRr1

• #13776 Odpověď
    Admin bar avatar
    Petr Vadlejch
    Klíčník

Odstraňte mezery z “ \ “ a složka musí existovat…

• #13777 Odpověď

Sicvok

Děkuji, už to funguje. Že jsem udělal takovou stupidní chybu mě nenapadlo…

• #14392 Odpověď

Lucie

Ahoj všem, potřebovala bych poradit. Máme v práci vytvořenou tabulku, kde se pod sebou ukazuje vždy jedno datum v 5 řádcích. Potřebovala bych vytvořit novou tabulku, ale bez toho, aniž bych musela datum ručně kopírovat do řádků pod sebe. Je nějaká funkce do které napíšu, že chci opakovat jedno datum 5x pod sebe? Tzn 5x 2.2.2019, 5x 3.2.2019, 5x 4.2.2019 atd. Zkoušela jsem si vytvořit tabulku na týden a pak stáhnout funkci dolů, ale automaticky se mi opakují stejné data ze začátku. Věřím, že je můj dotaz dost pochopitelný. Děkuji moc za radu a ušetření času. 🙂

Odpovědět: Uložení souboru dle obsahu buňky – VBA
Informace o Vás: