Uložení souboru dle obsahu buňky – VBA

Microsoft Office online kurzy Poradna Microsoft Office Excel poradna Uložení souboru dle obsahu buňky – VBA

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Sicvok a poslední změna proběhla před 5 měsíců, 2 týdnů.

• Autor

Sicvok

Zdravím.
    Potřeboval bych pomoct s makrem.
    V buňce C1 mám text, pod kterým bych chtěl daný soubor uložit (plus aktuální rok a měsíc) a to do adresáře C:\soubory\“text v buňce C1″ .

Tohle makro mi nefunguje a nemohu přijít na chybu.. Za radu budu moc rád.

Sub ulozit()

Const cesta As String = „C:\soubory“

jmeno = cesta & „\“ & Range(„C1“) & „\“ & Format(Now, „yyyy“) & „_“ & Format(Now, „mm“) & „_“ & Range(„C1“) & „.xlsx“

ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=jmeno

End Sub

Admin bar avatar
    Petr Vadlejch
    Klíčník

Dobrý den, asi by to mělo být spíš takto

jmeno = cesta & „\“ & Range(„C1“) & „_“ & Format(Now, „yyyy“) & „_“ & Format(Now, „mm“) & „.xlsm“

Sicvok

Ale já bych chtěl, aby se to uložilo i do složky s názvem „C1“
      Když v C1 bude „Tonda“, tak bych chtěl, aby se soubor uložil s názvem 2019_01_Tonda.xlsx a to do složky C:\soubory\Tonda\

Admin bar avatar
      Petr Vadlejch
      Klíčník

Zkusil jsem si to, a jediný problém je, když ta složka s názvem v C1 neexistuje. A pokud se má uložit soubor s makry, musí mít koncovku xlsm ne xlsx.
      Jinak sem dejte screenshot co to hlásí..

Sicvok

Makro mám uložené v osobním sešitě maker, tak to s nimi nepotřebuji ukládat.

Nevím jak sem vložit screenshot, tak odkazem:
      https://1drv.ms/u/s!AspEUQe4qtMuujBkMHZRZ5xynRr1

Admin bar avatar
    Petr Vadlejch
    Klíčník

Odstraňte mezery z “ \ “ a složka musí existovat…

Sicvok

Děkuji, už to funguje. Že jsem udělal takovou stupidní chybu mě nenapadlo…

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.